GOG musiał usunąć grę HITMAN. Wybuchła mała afera

Hitman 2016

HITMAN to jedna z najlepszych gier na świecie i sam bardzo dobrze wspominam jej ogrywanie na Stadii. Jak się okazuje, dla sklepu GOG tytuł ten stał się niemałym problemem.

HITMAN GOTY usunięty ze sklepu GOG

Nie tak dawno temu gra HITMAN wylądowała w sklepie GOG. Niby nic takiego, ale gracze mocno się oburzyli. Winnym jednak nie jest sama gra, a otoczka związana z nia. Czyli o co dokładnie chodzi?

Otóż GOG ma taką zasadę, że gry w nim publikowane nie mają zabezpieczeń DRM. Sprzedawcy po prostu uważają, że jak kupujesz grę, to ona do Ciebie należy i nie powinno być dodatkowych zabezpieczeń oraz wymogu stałego połączenia z internetem podczas rozrywki (choć w przypadku HITMANA nie dotyczy to każdego trybu gry). HITMAN Game of The Year Edition jednakże takie zabezpieczenia miało, co kłóciło się z zaletami sklepu. Dlatego też Polacy musieli podjąć stosowne kroki – tym bardziej, że i sklep, i twórcy gry, zostali zalani negatywnymi komentarzami, a sam tytuł oceniono na ocenę mniej niż 1,5 na 5. Nie pomogła nawet obniżka 70%.

Dear Community,

Thank you for your patience and for giving us the time to investigate the release of HITMAN GOTY on GOG. As promised, we’re getting back to you with updates.

We’re still in dialogue with IO Interactive about this release. Today we have removed HITMAN GOTY from GOG’s catalog – we shouldn’t have released it in its current form, as you’ve pointed out.

We’d like to apologise for the confusion and anger generated by this situation. We’ve let you down and we’d like to thank you for bringing this topic to us – while it was honest to the bone, it shows how passionate you are towards GOG.

We appreciate your feedback and will continue our efforts to improve our communication with you.

Na początku platforma obiecała, że problemem się zajmie. I faktycznie się tak stało, bowiem gra zniknęła z platformy. Za całą akcję GOG przeprosił swoich fanów. Nie wiemy czy HITMAN GOTY wróci do sklepu – wszystko zależy od IO Interactive, które będzie musiało zabezpieczenia DRM zdjąć. Starsze odsłony HITMANA nadal są dostępne w GOG-u.

Źródło: Gaming on Linux, ithardware.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!