Google Camera na OnePlus 8 już jest i współpracuje z prawie wszystkimi aparatami

Google Camera na OnePlus 8 już jest i współpracuje z prawie wszystkimi aparatami

Google Camera (w skrócie: GCam), to już od dłuższego czasu bardzo ciekawa modyfikacja. Jest to aplikacja aparatu, która niekiedy potrafi robić o wiele lepsze zdjęcia niż ta dostarczona przez producenta smartfona. Jak się okazuje, powstał port GCam również i na OnePlus 8 i obsługuje ona (prawie) wszystkie aparaty.

Google Camera to bardzo ciekawy i naprawdę przydatny mod. Kolega z redakcji Marcin korzysta z niego na Xiaomi Mi MIX 2S. Jak twierdzi, GCam robi o wiele lepsze zdjęcia w nocy, a także te kamerą do selfie. Natomiast jeśli o chodzi o zdjęcia w dzień, to obydwie aplikacje (to jest: aparat Xiaomi oraz Google Camera) oferują dosyć podobne rezultaty, choć jeśli potrzebne jest HDR, to o wiele lepiej radzi sobie produkt Google’a. Jednak nie tylko użytkownicy Xiaomi instalują GCam.

OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro ze specjalnym portem Google Camera

Aplikacja Google Camera pochodzi z telefonów Pixel. Tutaj warto dodać, że amerykański gigant dosyć oszczędza na liczbie aparatów w smartfonie, natomiast inni producenci aktualnie potrafią ich dać nawet 4. To też sprawia, że porty tej aplikacji nie są kompatybilne w 100%. Na szczęście deweloperzy potrafią coś wymyślić. Jak się okazuje, udało się komuś przygotować taką wersję Kamery Google’a, w której działają wszystkie najważniejsze aparaty w smartfonie OnePlus 8.

Warto przeczytać: OnePlus 8 jest flagowcem, ale liczyłem na więcej… [RECENZJA]

Deweloper przedstawiający się jako Urnyx05 na forum XDA przygotował specjalny port Google Camera, który pozwala robić zdjęcia na OnePlus 8 nie tylko głównym aparatem, ale również tym z szerokim kątem oraz teleobiektywem. Co równie ważne, nowy port działa bez roota.

Jak twierdzi Tushar Mehta z portalu XDA, zdjęcia wykonane aplikacją Google Camera mają naturalniejsze kolory i lepszy kontrast. Ponadto lepiej zachowywane są cienie oraz jest zmniejszona ilość szumów. Warto jednak zaznaczyć, że Google Camera ma też minusy. Po pierwsze nie możemy wykonywać zdjęć w rozdzielczości 48 megapikseli (maksymalnie w 12 megapikselach). Po drugie, nie możemy korzystać z aparatu do zdjęć makro.

Nowy port Google Camera możecie pobrać >>stąd<<.

Korzystacie z Google Camera? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!