Google Chrome z nowym logo! Zauważycie zmianę?

chrome chromium

Google Chrome to jedna z najczęściej wykorzystywanych aplikacji na świecie. Od dłuższego czasu logo produktu jest takie samo. Aż do teraz, bowiem (lekko) się zmieni. Czy jesteście na to gotowi?

Google Chrome z nowymi ikonami. Zmiana jakaś jest, ale czy wszyscy zauważą?

Logotyp przeglądarki Google Chrome zapewne znacie. Jest to okrąg o trzech kolorach – czerwonym, żółtym oraz zielonym, a w środku tego okręgu mamy niebieskie koło. Taki design funkcjonuje od samego początku (choć wtedy w wersji 3D), a w 2011 ikonę spłaszczono. Od 2011 zmian nie było (oprócz jednego malutkiego liftingu) aż w sumie do teraz. Choć nowe zmiany też można określić mianem liftingu.

google chrome

Otóż nowa ikona Google Chrome już pojawiła się w kanale Canary. Twórcy natomiast pokazali jak będzie wyglądać finalna wersja logotypu. W zasadzie dalej jest to okrąg czerwono-żółto-zielony z niebieskim kołem w środku. Różnicą jest nasycenie tychże barw oraz odległości pomiędzy poszczególnymi elementami. Pozbyto się także cieni, a kolor będzie “bardziej stały”.

google chrome

Kolorystka jednak nieco różni się w zależności od platformy. Twórcy chcą dostosować ikony do stylu panującego w danym systemie operacyjnym. Na Windowsie 10 i 11 dostaniemy mocno stonowane logo. W Chrome OS bardzo podobne, ale ciut jaśniejsze. Zmiany dostrzeżemy natomiast w macOS, bowiem tutaj logo ma efekt 3D!

W iOS natomiast Chrome Beta otrzyma logo w designie przypominającym plany (z angielskiego blueprints). Jest to zgodne z designem systemu, gdzie testowe aplikacje właśnie mają takie ikony.

Jak widać, zmiany nie są ogromne, a niektórzy pewnie nawet ich nie zauważą. Na przykład sam Firefox przechodził o wiele większe modyfikacje w tym zakresie i niektórzy uważają je za błędne (dla mnie akurat nowe logo Firefox jest świetne). Najwięcej zmian zauważą Ci, co korzystają z macOS, bowiem tutaj powróci (a przynajmniej częściowo) efekt 3D.

Źródło: @elvin_not_11

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!