Google Glass 2 nadchodzą wielkimi krokami!

google glass 2

Pamiętacie okulary rozszerzonej rzeczywistości zaprezentowane przez Google w 2012 roku? Urządzenie to miało wspierać większość sektorów naszego życia i sprawiać, że wszystko będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Teraz nadchodzi druga edycja tych okularów – Google Glass Enterprise Edition 2!

Czego możemy się spodziewać?

Pierwsze firmy prezentujące Google Glass wywołały furorę wśród fanów urządzeń mobilnych czy geeków technologicznych. Wiele osób nie wierzyło, że amerykański gigant naprawdę stworzył coś takiego i niejednokrotnie mogliśmy przeczytać informacje o tym, że jest to jedynie wymysł grafików, a nie fizycznie istniejące urządzenie. Nic bardziej mylnego. Okulary pojawiły się w sprzedaży, a samo Google było pewne, że w krótkim czasie każdy z nas będzie posiadać je na swoim nosie. Jak doskonale wiemy, po sześciu latach od premiery, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ogromnym problemem była niesamowicie wysoka cena i niedoskonałości, które sprawiały, że korzystanie z urządzenia nie dla wszystkich użytkowników mogłoby być przyjemne i komfortowe.

Google nadal wierzyło w swoje rozwiązanie. W 2017 roku zobaczyliśmy wersję Enterprise, która miała podbić serca całego przemysłu. Okulary otrzymały wiele ulepszeń oraz umożliwiono noszenie ich na okularach korekcyjnych czy goglach ochronnych. I tutaj możemy mówić o lepszej sprzedaży niż w przypadku pierwszych Google Glass, ale nadal ciężko nazwać to sukcesem. Druga generacja ma całkowicie odmienić nasze opinie o tego typu rozwiązaniach.

google glass 2

Google Glass 2 Enterprise Edition otrzymały już nawet certyfikację FCC (Federalna Komisja Łączności) w Stanach Zjednoczonych. Specyfikacja czy wykorzystane funkcje pozostają całkowitą tajemnicą. Tak naprawdę nie wiemy czym może nas zaskoczyć amerykański gigant. Bez wątpienia nowa wersja przyniesie ogrom ulepszeń i nowych funkcji, ale czego konkretnie możemy się spodziewać? Miejmy nadzieję, że odpowiedź na to pytanie poznamy już niedługo. Jedno jest pewne – Google wierzy, że okulary rozszerzonej rzeczywistości mają rację bytu i wystarczy dopracować je do perfekcji abyśmy wszyscy z nich korzystali. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje!

Co myślicie o Google Glass? Czego oczekujecie po drugiej generacji urządzenia? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!