Program Google Hangouts odejdzie. Nareszcie

Google Hangouts
Google Hangouts

Niegdyś Google oferował nam własną aplikacją do czatu. Mowa tu o Hangouts, która później została zastąpiona na wiele sposobów, jednak finalnie żyje do dzisiaj. Teraz jednak Google faktycznie chce program finalnie “ubić”.

To ostatnie momenty dla Google Hangouts

Tak się składa, że miałem okazję korzystać z Hangouts. Kilka lat temu właśnie za pośrednictwem tego komunikatora rozmawiałem z redakcyjnym kolegą Mateuszem. Aplikacja była całkiem OK, jednak trzeba przyznać, że działała wolno na słabszych telefonach. Jak się okazuje, Google w końcu finalnie chce ubić Hangoutsy i to do listopada bieżącego roku.

W zasadzie informacja na temat tego, że Google zamierza zakończyć działanie usługi Hangouts, to pojawiła się już jakiś czas temu. Jak informuje gigant, użytkownicy Hangoutsów dostaną specjalny link, który pozwoli im podmienić aplikację na Google Chat.

Hangouts
(fot. Google)

Warto dodać, że Hangouts jest też dostępne na komputerach za pomocą aplikacji webowej (wewnątrz Gmaila). Aplikacja webowa ma być dostępna do listopada bieżącego roku. Muszę dodać, że powiadomienia dotyczące końca wsparcia ogólnie mają pojawiać się co najmniej miesiąc przed wyłączeniem usługi.

Jeśli korzystacie z Hangoutsów, to nie musicie się martwić. Otóż Wasze czaty zostaną automatycznie przeniesione do Google Chat. Gigant również ma pozwolić pobrać wszystkie dane z Hangouts za pomocą usługi Takeout.

Źródło: Google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!