Google Home z rozszerzoną funkcjonalnością czujników!

(fot. Google)
(fot. Google)

Google Home to często wykorzystywana platforma do integracji urządzeń Smart Home. Niestety, nie ma ona zbyt wielu funkcji. Na szczęście została rozbudowana o obsługę czujników!

Google Home o wiele lepiej obsłuży czujniki

Google Home to prosta w adopcji platforma Smart Home, która pozwala zintegrować urządzenia IoT wielu firm w jednym miejscu. Integracja jest bardzo prosta, bowiem zazwyczaj wymaga tylko zalogowania się do danej aplikacji. Nie jest jednak to platforma rozbudowana i brakuje jej wielu funkcji i obsługi pewnych kategorii produktowych.

Najnowsza aktualizacja Google Home wniosła lepszą obsługę czujników i inteligentnych wentylatorów. To pozwala na wygodne podejrzenie temperatury czy stężenia PM 2.5. Taką nowość zgłaszają użytkownicy czujników od Philips Hue (gdzie dodano chociażby temperaturę) oraz Sensibo. Mowa tu o podawaniu wyniku działania czujnika ruchu oraz czujnika temperatury i jakości powietrza.

To znacznie ułatwia nie tylko obsługę tychże sprzętów, ale też przygotowywanie rutyn, automatyzacji. Zapewne z czasem lista obsługiwanych czujników i encji z danymi będzie rosnąć. Co ciekawe, wcześniej Google odczytywał te dane, ale nie były one dostępne z poziomu aplikacji Google Home, a tylko z wykorzystaniem asystenta głosowego.

Dla użytkowników Google Home może to być ogromna pomoc, aczkolwiek dla entuzjastów innych platform nie jest to nic nowego. W Home Assistant jest to norma od dawna, aczkolwiek jest to zarazem nieco bardziej zaawansowana platforma, która oferuje więcej możliwości.

Źródło: @khouryrt przez oiot.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!