Google kończy z aplikacją Muzyka Play i daje możliwość transferu muzyki do YouTube Music

Google kończy z aplikacją Muzyka Play i daje możliwość transferu muzyki do YouTube Music

Przyznam szczerze, że chociaż aplikację Muzyka Play miałem zainstalowaną domyślnie na praktycznie każdym smartfonie z Androidem to ani razu z niej nie skorzystałem. Takich użytkowników jak ja musi być więcej, ponieważ Google postanowiło uśmiercić swoją aplikację!

To już koniec Muzyki Play

Wprawdzie Google nadal nie ujawniło kiedy dokładnie Muzyka Play całkowicie zniknie, ale już teraz udostępniło opcję pozwalającą na transfer całej biblioteki utworów do YouTube Music. Sam proces przesłania muzyki wydaje się naprawdę prosty. Co ważne przeniesione zostaje tak naprawdę wszystko czyli utworzone playlisty, zakupione albumy, a także rekomendacje czy nawet utwory, których nie polubiliśmy. Amerykański producent deklaruje, że w momencie, gdy użytkownik posiadał bardzo rozbudowaną bibliotekę w Muzyce Play to sam proces jej transferu może potrwać nawet kilka godzin.

Google kończy z aplikacją Muzyka Play i daje możliwość transferu muzyki do YouTube Music

Osoby, które posiadały wykupiony abonament w Muzyce Play nie będą musiały ponownie go wykupywać w YouTube Music. Oczywiście z przeniesienia danych mogą skorzystać także użytkownicy, którzy nie korzystali z płatnych abonamentów. Mam wrażenie, że Google naprawdę przemyślało cały proces migracji z Muzyki Play do YouTube Music. I chociaż nadal pozostanę przy Spotify to mam wrażenie, że ruch ten może przyczynić się do nagłego zwiększenia liczby użytkowników samej aplikacji YouTube Music.

Zobacz także: Redmi K30 Extreme Edition 5G oficjalnie! To pierwszy smartfon na rynku z procesorem Qualcomm Snapdragon 768G

Do przesłania biblioteki muzycznej potrzebna jest aplikacja w wersji 3.65, a sama aktualizacja odbywa się po stronie serwera. Tym samym jeśli nadal nie macie możliwości przesłania plików to pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość. Google deklaruje, że rozwiązanie to będzie dostępne dla wszystkich użytkowników i to niezależnie od regionu. Kiedy doczekamy się całkowitego wyłączenia Muzyki Play? Tego powinniśmy dowiedzieć się już niedługo!

Co myślicie o Muzyce Play oraz YouTube Music? Korzystacie z którejś z tych aplikacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!