Google kupiło CloudReady. To koniec darmowej alternatywy dla Chrome OS?

Chrome OS - CloudReady
Chrome OS – CloudReady

CloudReady to popularna alternatywa dla Chrome OS, dzięki której można było korzystać z systemu na prawie każdym komputerze. Jak się jednak okazuje, Google wykupiło autorów tego OS-a – Neverware.

CloudReady to system operacyjny, który w rzeczywistości jest darmową wersją Chrome OS. Sprawia on, że zaletami systemu Google’a możemy cieszyć się na innych komputerach, nie tylko na Chromebookach. System ten również wydawany był w wersji dla firm. Sam nawet CloudReady sprawdziłem na chińskim laptopie Chuwi LapBook 12.3, o czym pisałem w poniższym artykule.

O CloudReady dowiesz się więcej stąd: Moja przygoda z Chrome OS (CloudReady) – jest świetnie, ale ten jeden ogromny minus

Google kupuje Neverware? To koniec darmowego Chrome OS?

Jak się okazuje, Google nabyło firmę Neverware odpowiedzialną za tworzenie systemu CloudReady. Na szczęście nie wpłynie to na licencję, a przynajmniej na darmową wersję OS-a, bowiem ta nadal będzie dostępna dla każdego. Ba! Z tego przejęcia mogą wyjść całkiem dobre rzeczy. Na przykład Google może dodać Sklep Play, bowiem tego elementu naprawdę brakuje w CloudReady.

Z tego co nam wiadomo, to pozostałe licencje (szkolna i firmowa) również mają pozostać. Podobnie ma być z cenami, bowiem te mają się nie zmienić (przynajmniej na razie), a już wykupione usługi mają pozostać aktywne.

Google kupiło CloudReady. To koniec darmowej alternatywy dla Chrome OS?

CloudReady to już od dawna bardzo prosty sposób na nadanie nowego życia starszym komputerów. Dzięki optymalizacji Chrome OS praca z takim sprzętem jest naprawdę przyjemna. Całkiem możliwe, że po przejęciu Neverware przez Google CloudReady stanie się jeszcze lepsze!

Korzystacie z Chrome OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!