Google scaliło Meet z aplikacją Gmail: wiemy jak usunąć irytującą zakładkę [PORADNIK]

gmail

W dobie epidemii koronawirusa SaRS-CoV-2 platformy pozwalające rozmowy wideo stały się wręcz oblegane. Google nieco zaspało pierwsze miesiące zdalnej nauki i pracy, jednak po pewnym czasie postanowiło zaprezentować swoje odpowiedniki. Teraz natomiast gigant nieco agresywniej dodaje te usługi do już nam znanych aplikacji. Tak się właśnie stało z Google Meet, które zostało scalone z programem Gmail.

Jak usunąć Google Meet z Gmail?

Google Meet to odpowiednik popularnej platformy Zoom, choć ma kilka nad nim przewag. W odróżnieniu od pierwowzoru, Google Meet nie ma limitu czasowego (choć ma to się zmienić) oraz nie trzeba instalować na komputerze żadnej aplikacji – wszystko działa wewnątrz przeglądarki internetowej.

gmail
Przed wyłączeniem (fot. ROOTBLOG)

W przypadku smartfonów Google Meet jest dostępne w formie oddzielnej aplikacji. To jednak nie stało gigantowi na drodze do tego, aby scalić Meet z programem Gmail. To sprawia, że nawet jeśli nie korzystamy z platformy do komunikacji, to nadal w aplikacji skrzynki pocztowej mamy kompletnie niepotrzebną zakładkę. Na szczęście znamy sposób jak to naprawić.

gmail
Odpowiednia opcja w ustawieniach (fot. ROOTBLOG)

Najpierw wyciągamy od lewego boku menu i wchodzimy w Ustawienia. Teraz klikamy na swój adres e-mail – to uruchomi odpowiednie opcje. Zjeżdżamy nieco niżej i szukamy opcji Pokaż kartę Spotkanie do prowadzenia rozmów wideo. Ustawienie to odznaczamy, a po tej czynności aplikacja powinna samoczynnie się uruchomić ponownie. Po restarcie nie powinniśmy mieć zakładki z Google Meet.

gmail
po wyłączeniu (fot. ROOTBLOG)

Z jakiej platformy korzystacie do rozmów wideo? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!