Google może wydać Pixelbook Go, czyli laptopa z Chrome OS na pokładzie

Google Pixelbook

Od ostatniej premiery chromebooka od Google minęło sporo czasu. Wszyscy myśleliśmy, że gigant nie zamierza dalej produkować laptopów ze swoim logo. Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, Google prawdopodobnie zaprezentuje sprzęt o nazwie Pixelbook Go, który będzie następcą Pixelbooka. 

Pixelbook Go zaoferuje ekran o rozdzielczości 4K

Na Pixelbooka drugiej generacji przyszło nam dosyć długo czekać i już coś o nim wiemy. Jego nazwa kodowa to atlas i prawdopodobnie będzie miał ekran o przekątnej 13,3 cala w standardowych proporcjach 16:9. Co ciekawe, będą dwa warianty laptopa z różnymi rozdzielczościami – nabywca będzie mógł wybrać albo klasyczne Full HD 1080P, albo 4K.

Laptop napędzać ma procesor Intel, a dokładnie seria Y 8 generacji. Chipset wspierać ma 8 lub 16 gigabajtów pamięci RAM, a na pliki użytkownika przewiduje się dysk o pojemności 64, 128 lub 256 gigabajtów. Nie zabraknie kamerki do rozmów wideo, dwóch portów USB-C, diody powiadomień, portu Jack 3,5 mm oraz frontowych głośników stereo.

O Chrome OS więcej dowiesz się z: Nowa, stabilna wersja ChromeOS już jest!

Póki co wiemy, że ukażą się dwie wersje kolorystyczne – Just Black oraz Not Pink. Ceny pozostają jedną, wielką niewiadomą, jednak spodziewamy się, że najtańszy model może kosztować 799 USD, czyli około 3200 złotych. Premiera odbyć się ma już 15 października.

Laptopy z systemem Chrome OS, czyli chromebooki, to naprawdę ciekawy temat. Zazwyczaj sprzęt ten oferowany jest w niskiej cenie, a zarazem oferuje płynne działanie i bardzo długi czas pracy na baterii. Mało tego, sam OS jest dynamicznie rozwijany, a nowości są naprawdę ciekawe. Głupio nie wspomnieć o projekcie Crostini, czyli o umożliwieniu uruchamiania aplikacji z Linuxa właśnie na Chrome OS (który również jest Linuxem). Dzięki temu użytkownik ma dostęp do ogromnej biblioteki ciekawych programów, dzięki czemu chromebook może służyć również do edycji wideo, programowania czy projektowania stron internetowych.

Korzystacie z Chrome OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!