Google odwołuje konferencje I/O 2020 z powodu koronawirusa

Google odwołuje konferencje I/O 2020 z powodu koronawirusa

Konferencja Google miała odbyć się w Mountain View w dniach 12-14 maja tego roku. Teraz amerykański gigant odwołuje jednak to wydarzenie z powodu zagrożenia, jakim jest koronawirus. Czy to oznacza, że na zaplanowane nowości będziemy musieli poczekać jeszcze dłużej?

Google szuka wyjścia z sytuacji

Amerykański gigant wydał oficjalne oświadczenie, w którym mówi jasno, że zgodnie z wytycznymi WHO i innych organów do spraw zdrowia postanowił anulować tegoroczną edycję Google I/O. Oczywiście wszystkie osoby, które kupiły bilety otrzymają pełny zwrot kosztów do 13 marca tego roku. Co więcej osoby te będą mogły w pierwszej kolejności zakupić bilety na przyszłoroczną konferencję. Czy to oznacza, że to co zaplanowało dla nas Google zostanie przesunięte na kolejne miesiące? Tego niestety jeszcze nie wiemy.

Google odwołuje konferencje I/O 2020 z powodu koronawirusa

Amerykański gigant chce znaleźć sposób, aby w wygodny sposób połączyć się z programistami na całym świecie i stworzyć konferencję, która w całości odbędzie się online. Konferencja Google I/O 2020 miała przynieść nam oficjalne ogłoszenia zmian w Androidzie czy nowości w sprzętach produkowanych przez producenta z USA. Wiele plotek mówiło nawet o premierze Pixela 4A i możliwe, że Pixela 4a XL. Jeśli faktycznie firmie Google uda się przeprowadzić całą konferencję online to możemy być wręcz pewni, że wszystkie z nowości trafią na rynek i zostaną zaprezentowane światu.

Zobacz także: Xiaomi Black Shark 3 Pro z ogromnym 7,1-calowym wyświetlaczem został oficjalnie zaprezentowany!

Amerykański producent deklaruje, że do 13 marca tego roku wyda oficjalne oświadczenie, w którym poinformuje wszystkich zainteresowanych o przebiegu tegorocznego wydarzenia. Oczywiście istnieje szansa, że I/O 2020 się nie odbędzie i zostanie przełożone na czas, w którym sytuacja z koronawirusem będzie opanowana. Niemniej jednak nie chce mi się wierzyć w to, że Google nie znajdzie sposobu, aby przeprowadzić konferencję przez sieć. Pozostaje nam czekać do 13 marca i tego dnia wszystko stanie się jasne!

Czekacie na konferencję Google I/O 2020? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!