To, że Google pracuje nad tańszymi modelami z serii Pixel jest już pewne. Informacje na ten temat pojawiły się już w zeszłym roku i wszystko wskazuje na to, że zostaną one oficjalnie zaprezentowane światu już w drugim kwartale tego roku. Co ciekawe teraz w Geekbench pojawił się model oznaczony jako Pixel 3A będący nie średniakiem, a budżetowcem!

Najsłabszy Google Pixel w historii

Specyfikacja modeli Pixel 3 Lite czy Pixel 3 XL Lite tak naprawdę przestała być tajemnicą już jakiś czas temu. Mają one otrzymać kolejno Qualcomm Snapdragona 670 oraz 710. Jednak do tej pory wydawało się światu, że najsłabszym i jednocześnie najtańszym modelem w portfolio Google będzie właśnie Pixel 3 Lite. Teraz, dzięki najnowszym informacją z Geekbench wiemy, że sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej.

google pixel 3a

Google Pixel 3A ma być napędzany przez jednostkę oznaczoną jako MSM8953 czyli tak naprawdę Qualcomm Snapdragona 625. Nie zgadza się jednak taktowanie na rdzeniu. W innym modelach z tym samym procesorem, takich jak Xiaomi Mi A1 czy Redmi Note 4, taktowanie wynosi 2,02 GHz, a nie 1,8 GHz. Możliwe jednak, że wyniki benchmarkowe, które obiektywnie mówiąc są wyjątkowo słabe, dotyczą jedynie testowego urządzenia z obniżonym taktowaniem. Jeśli jednak Google Pixel 3A faktycznie zadebiutuje z Qualcomm Snapdragonem 625 oraz zaledwie 2 GB RAM-u to nie wróżę mu sukcesu. Użytkownicy chcą coraz to mocniejszych smartfonów, a połączenie średniopółkowego procesora z mizerną ilością pamięci RAM wydaje się niezbyt dobrym pomysłem.

Zobacz też: Recenzja Google Pixel 3 XL – test kompletnego smartfona w astronomicznej cenie

Jedyną szansą dla Google Pixel 3A jest tak naprawdę jakość zdjęć. Amerykański gigant niejednokrotnie udowodnił, że jest w stanie w tej kwestii zawstydzić wszystkich innych producentów. Jeśli ich nowy i jednocześnie najsłabszy smartfon będzie kontynuować dobrą passę oraz zostanie uczciwie wyceniony to bardzo możliwe, że podbije on serca fanów fotografii mobilnej. Cała reszta specyfikacji Google Pixel 3A pozostaje tajemnicą. Wszystko powinno stać się jasne już niedługo. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych informacji na temat urządzenia!

Co myślicie o takiej specyfikacji Google Pixel 3A? Czy smartfon z Qualcomm Snapdragonem 625 i 2 GB RAM-u w 2019 roku ma sens? Zapraszamy do dyskusji!