Google Pixel 4a 5G oraz Pixel 5 mogą trafić do przedsprzedaży 8 października

Google Pixel 4a 5G oraz Pixel 5 mogą trafić do przedsprzedaży 8 października

Podczas premiery Pixela 4a Google zapowiedziało także, że już jesienią do sprzedaży trafią Pixel 4a 5G oraz Pixel 5. Amerykański gigant nie ujawnił jednak oficjalnej daty premiery, ale informacje na ten temat pojawiły się na francuskim blogu firmy!

Przedsprzedaż ruszy już w październiku?

Na francuskim blogu Google pojawiła się informacja, że przedsprzedaż modeli Pixel 4a 5G oraz Pixel 5 rozpocznie się już 8 października tego roku. Oczywiście bardzo szybko zniknęło to ze strony, ale co raz pojawiło się w sieci tak naprawdę nigdy nie ginie. Z racji tego, że dane te były opublikowane na oficjalnym blogu amerykańskiego producenta możemy założyć, że są prawdziwe. Jeśli faktycznie przedsprzedaż tych modeli miałaby ruszyć 8 października to najprawdopodobniej sama premiera będzie miała miejsce kilka dni wcześniej. Bez wątpienia Google będzie chciało, przynajmniej w teorii, utrzymać wszystko w tajemnicy aż do samej prezentacji tych smartfonów, ale oczywiście i na temat specyfikacji pojawiają się plotki.

Google Pixel 4a 5G oraz Pixel 5 mogą trafić do przedsprzedaży 8 października

Pixel 4a 5G nie będzie jakimkolwiek zaskoczeniem. Smartfon ten będzie tak naprawdę dokładnie tym samym modelem co Pixel 4a, ale zmianę będziemy mogli dostrzec w procesorze, ponieważ Snapdragon 730 nie obsługuje modemu 5G. Co z Pixelem 5? Tutaj znajdziemy więcej zmian. Na froncie Google ma wykorzystać ekran OLED o rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Za wydajność natomiast najprawdopodobniej odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 765G. Jednostka ta powinna być wspierana przez 6 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 128 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz także: Google Pixel 4a trafia do sprzedaży. Czy smartfon ten zmieni rynek średniaków?

Pixel 5 powinien także zaoferować lepszą jakość zdjęć od Pixela 4a czy 4a 5G, a ciekawym dodatkiem może być także obecność ładowania bezprzewodowego. Co z cenami? Pixel 4a 5G ma zostać wyceniony na 499 dolarów (ok. 1850 zł), a Pixel 5 może kosztować 649-699 dolarów (ok. 2400 -2580 zł). Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na oficjalną zapowiedź premiery przez Google!

Czego oczekujecie po Pixelu 4a 5G oraz Pixelu 5? Czekacie na premierę tych smartfonów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!