Nowy smartwatch Google coraz bliżej! Znamy specyfikację technicznę Pixel Watch 2

Google Pixel Watch 2 zdradza swoją specyfikację techniczną
fot. producenta

Debiut kolejnej generacji Google Pixel zbliża się wielkimi krokami, więc w sieci pojawia się coraz więcej informacji na jego temat. Oto, co wiadomo już na temat specyfikacji technicznej Google Pixel Watch 2. 

Co zaoferuje i kiedy zadebiutuje Google Pixel Watch 2?

Smartwatch Google otrzymać ma 1,2-calowy wyświetlacz OLED produkcji Samsunga, który cechować się ma rozdzielczością 384×384 pikseli. Pozostałe parametry ekranu nie są znane, ale m.in. oczekuje się lepszą jasność. Zegarek posiadać ma akumulator o pojemności 306 mAh, który w połączeniu z energooszczędnym procesorem może charakteryzować się przyzwoitymi czasami pracy na jednym ładowaniu. 

Google Pixel Watch 2 zdradza swoją specyfikację techniczną
fot. producenta

Jeśli mowa już o procesorze, to Pixel Watch 2 wyposażony ma być w procesor Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z czterech rdzeni o częstotliwości taktowania na poziomie 1,7 GHz oraz układu graficznego Adreno 702. 

Pod obudową zegarka znaleźć się ma również chip UWB, dzięki któremu może być używany do precyzyjnego wyszukiwania urządzeń oraz odblokowywania samochodu za pomocą cyfrowego kluczyka samochodowego. Samych funkcji ma być zdecydowanie więcej, ale zapewne dowiemy się o nich podczas oficjalnej premiery. Parametry techniczne dopełniać ma jeszcze m.in. Wi-Fi, Bluetooth 5.3, NFC, pulsometr oraz modem LTE (opcjonalnie). Całość ma być z kolei zarządzana przez system WearOS 4. 

Smartwatch ma zadebiutować jesienią wraz z nowymi smartfonami Google Pixel 8 oraz Pixel 8 Pro. Dokładny termin premiery nie jest jednak jeszcze znany. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!