Google Stadia jeszcze z jedną grą. To… Snake

Google Stadia
Stadia Controller

Co prawda, Google Stadia umiera, ale nadal ma dla nas kilka niespodzianek. Na przykład ciekawą grę.

Google Stadia z ostatnią grą

Google Stadia zamyka się, a wielu z nas już otrzymało zwroty pieniędzy. Było to do przewidzenia, choć Stadię mogliśmy nazwać jedną z lepszych usług chmurowych do grania – przynajmniej pod względem technicznym. Google jednak wydało nowa grę, która jednocześnie może być pewnego rodzaju listem pożegnalnym.

Chodzi tutaj o grę Worm Game. Jak tłumaczy Google, była to pewnego rodzaju platforma prototypowa, na której programiści testowali różne rzeczy. Gra była wykorzystywana od samego początku Stadii do jej końca. Nie miała być wydana publicznie, jednak jeśli Google Stadia upada, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Worm Game (fot. Android Police)
Worm Game (fot. Android Police)

Worm Game to po prostu Snake, która działa z kontrolerami i klawiaturami. Są cztery typy gry, w tym kampania czy gra dla wielu graczy. Jest nawet edytor poziomów niestandardowych. Gra jest dostępna na Google Stadia i można się w niej pobawić do końca tej platformy. Szkoda, że Google nie wydało kodu źródłowego tego tytułu, aby sobie go zbudować pod inne platformy, w tym Linuksa czy Windowsa.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!