Google VPN już jest w Europie, ale nie dla Polaków

google vpn

Google, w ramach subskrypcji Google One, oferuje własną usługę VPN. Ta nareszcie została “uwolniona” i pojawiła się w kilku krajach, ale nie w Polsce.

Google VPN już dostępny w kilku państwach

Google One to specjalna subskrypcja, która rozszerza nasze możliwości w aplikacjach Google’a, a także daje dostęp do większej powierzchni dyskowej w chmurze. Nie jest ona droga, bowiem w Polsce najniższy abonament kosztuje 8,99 PLN miesięcznie. Warto jednak dodać, że Google One daje dostęp do jeszcze większych korzyści.

Jedna z korzyści to Google VPN, czyli odpowiednik popularnych usług typu Nord VPN. W skrócie, jest to narzędzie Virtual Private Network, które przekierowuje nasz cały ruch sieciowy przez wybrany punkt. Pozwala nam to na uzyskanie dostępu do materiałów ograniczonych regionalnie oraz – w niektórych przypadkach – pozytywnie wpływa na nasze zachowanie prywatności i bezpieczeństwa.

google vpn

Google VPN właśnie wystartował w kilku krajach. Oto lista (pogrubione państwa znajdują się w Europie):

  • Kanada
  • Francja
  • Niemcy
  • Włochy
  • Meksyk
  • Hiszpania
  • Wielka Brytania

Niestety, jak możemy zauważyć, Google VPN nie jest dostępny dla Polaków. A szkoda, bo przez to mamy wybrakowaną subskrypcję Google One. Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości gigant również i w Polsce wprowadzi własnego VPN-a. Warto dodać, że Google już ma napisane instrukcje związane z funkcją w języku polskim oraz oznajmia, że funkcja jest dostępna dla tych, co płacą za subskrypcję z przestrzenią dyskową 2 TB (46,99 PLN miesięcznie). Gigant dodaje jednak:

Ta funkcja jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych na telefonach z Androidem.

Do tej listy jednak trzeba dodać wyżej wypisane kraje.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!