Google w końcu otwiera Android Auto!

android auto main

Android Auto to jedna z tych rzeczy, bez których jako posiadacz telefonu z Androidem nie wyobrażam sobie samochodu. Teraz to rozwiązanie od Google stanie się jeszcze lepsze, dzięki realizacji zapowiedzi z zeszłego roku!

Sklep Play w Android Auto otwarty!

W sierpniu ubiegłego roku Google zapowiedziało, że pracuje z zewnętrznymi developerami nad możliwością wprowadzania do Sklepu Play w Android Auto aplikacji z nowych kategorii. Mowa tutaj o alternatywnych dla Map Google nawigacjach (do tej pory było to tylko Waze) i innych, które wykorzystują mapy (parkingi, stacje ładowania).

To może także oznaczać, że już naprawdę niedługo w Android Auto pojawi się także aplikacja Yanosik, którą firma zapowiadała już jakiś czas temu, a która z powodzeniem dostępna jest w konkurencyjnym rozwiązaniu Apple.

Apple CarPlay Yanosik mapa
Yanosik w Apple Car Play

Otwarcie Sklepu Play w Android Auto na alternatywne nawigacje nie oznacza, że od razu pojawi się bardzo dużo konkurencyjnych rozwiązań. Google wymaga od developerów aplikacji na Android Auto tworzenia zgodnie z ich wymaganiami jakościowymi. Oczekiwania od twórców to m.in.

Większość programistów oczywiście zdaje sobie z tego sprawę, jednak mam ogromną nadzieje, że Google zadba bardziej o jakość aplikacji, niż ma to miejsce w przypadku Sklepu Play na smartfony.

Cieszy Was taki obrót spraw?
Jakiej aplikacji do nawigacji używalibyście zamiast Map Google?

Źródło: Android Central

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!