Google wyłącza jedną ze swoich usług już niedługo, Google+, a wraz z nią zniknie Inbox!

google plus

Chyba większość internautów pamięta wprowadzenie Google Plus w roku 2012, które odbiło się szerokim echem wśród YouTube’owych twórców. Wiele autorów zaczęło protestować, gdyż nie chcieli zakładać tam konta, a przez to nie mieli np. możliwości na odpowiadanie w komentarzach. Gigant z Mountain View po paru latach zrozumiał swój błąd i już za niespełna 2 tygodnie usługa ta zniknie na zawsze!

Lepiej późno niż wcale

Byłem pewien, że Google zrozumie swój błąd i wycofa swój serwis społecznościowy. Spodziewałem się jednak, że szybciej zauważą kompletny brak pozytywów bytu tej usługi w internecie. Pamiętam jak w sieci zawrzało, gdy kończyłem podstawówkę, gdy pojawił się wymóg posiadania tam konta, by móc w pełni korzystać z YouTube’a. W komentarzach pod wieloma, ba, pod większością filmów pojawiły się prześmiewcze wypowiedzi na ten temat.

google plus

Tymczasem już 2 kwietnia Google+ zniknie na dobre. Warto jednak pamiętać, iż możliwość pobrania swoich danych z tego serwisu będzie możliwa do końca marca. Jeśli należycie do tego chyba nielicznego grona, które korzystało z Google+, to radzę się pospieszyć. Jak to zrobić? Jest to proste, zrobicie to z pomocą usługi Google Takeout. Strona ta poprowadzi was jak za rękę w tym procesie, tak więc z pewnością sobie poradzicie.

Zobacz też: Google ma swój kontroler do gier i usługę streamingu Stadia

Google+ pociągnie za sobą Inbox

Usługa Inbox od Google została wprowadzona parę lat temu. Pozwalała na lepsze odfiltrowywanie wiadomości i na lepsze zarządzanie skrzynką pocztową w porównaniu do Gmaila. Tak naprawdę ciężko było przewidzieć to, że ta poczta zostanie zamknięta. Wiele osób korzystało z niej, gdyż dawała im więcej możliwości i ułatwiała pracę.

inbox

Niestety, 2 kwietnia, wraz z Google+, zostanie ona uśmiercona. Parę funkcji już zostało wdrożonych do Gmaila i w planach są dalsze aktualizacje, by dać teraz “nowym” użytkownikom to, co dawał im Inbox. Nie wiadomo jednak, jak szybko będzie postępował ten rozwój. Pozostaje jednak nam wierzyć w to, że już w niedalekiej przyszłości Gmail zyska wszystkie, a przynajmniej większą część funkcji z uśmiercanej usługi.

Korzystacie z Google+ bądź Inboxa? Uważacie, że usługi te powinny dalej być aktywne?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!