Gra o śmiertelnym wirusie? To Serum studia Game Island

Serum

Serum będzie to druga gra typu Open-World od studia Game Island. Tym razem gracz stoczy wyścig z czasem w poszukiwaniu tajemniczego Serum. Postać zostaje wrzucona w środek zniszczonego miasta, które niczym labirynt bez wyjścia doprowadza ją do szaleństwa.

Game Island z Grupy The Dust zapowiada nową grę Serum

Bez żadnej wiedzy o tym, co się wydarzyło, będziemy musieli nie tylko przeżyć, ale i znaleźć odpowiedź na to, czemu się tu znaleźliśmy i przede wszystkim, jak stąd się wydostać. Szybko do nas dochodzi, że do przetrwania niezbędne będzie tajemnicze Serum, które wydłuży nasze życie tylko o kilka godzin. Rozpoczyna się nierówny wyścig z czasem. Przy tym tytule studio koncentruje się na enigmatycznej fabule i klasycznej dla tego gatunku walce o przetrwanie w nieznanym, podupadłym świecie, w którym dla słabych śmierć jest kwestią czasu.

W naszym nowym projekcie survivalowym chcemy wprowadzić element tajemniczości. Poznajemy naszego bohatera, kiedy zostaje mu zaaplikowany chip, a do krwioobiegu wprowadzona tajemnicza substancja. Po odzyskaniu przytomności uświadamiamy sobie, że podskórne urządzenie wskazuje nam czas, jaki nam pozostał na podanie Serum

Michał Ojrzyński | CEO Game Island

Serum grafika z gry

Do dyspozycji gracz dostanie obcą technologię, która pozwoli ulepszać jego ekwipunek, co będzie konieczne, żeby uzyskać dostęp do niektórych miejsc z surowicą. Teren podzielony zostanie na biomy, po których z nieznanego powodu rozsiane zostało lekarstwo oraz tajemnicza technologia. Aby się do nich dostać będzie wymagany konkretny rodzaj sprzętu oraz odpowiedni komplet umiejętności.

Z niewielkim ekwipunkiem i kilkoma wskazówkami próbujemy przetrwać i jednocześnie rozwiązać tajemnicę. W Serum będziemy odkrywać świat, do którego trafiliśmy nagle i z niewiadomych nam powodów. W odpowiednim czasie będziemy musieli dotrzeć do poszczególnych miejsc, w których znajdziemy niezbędne do przeżycia serum. Z czasem nasz bohater będzie odkrywał nowe lokacje, do których, aby dotrzeć, będzie potrzebował odpowiednich zdolności i ekwipunku. Nauczy się korzystać zarówno z dobrodziejstw otaczającej go natury i walczyć z otaczającym go zewsząd niebezpieczeństwem

Michal Ojrzynski | CEO Game Island

Walka będzie się toczyć zarówno z własnym organizmem, jak i otaczającym gracza zagrożeniem. Ciekawość rozwiązania tajemnicy przez gracza i instynkt przetrwania to motory napędowe rozgrywki. Studio zapewnia także, że różnorodność form przeżycia oraz zdobywania kolejnych zasobów zaspokoi i zaskoczy graczy na wielu płaszczyznach, zapewniając wiele godzin spędzonych na rozgrywce przed komputerem.

Myślę, że to jak gra została przedstawiona w informacji prasowej powyżej oraz na zwiastunie zachęca do rozgrywki. Jeśli jesteście zainteresowani, to możecie dodać Serum do listy życzeń na Steamie, by nie przegapić premiery.

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!