Grarantanna czyli nowy projekt Ministerstwa Cyfryzacji mający zachęcić do zostania w domu

Grarantanna czyli nowy projekt Ministerstwa Cyfryzacji mający zachęcić do zostania w domu

Konieczność siedzenia w domu czy mieszkaniu dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych sprawia, że sporo osób najzwyczajniej w świecie się nudzi. Grarantanna przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji ma być jednym z rozwiązań na codzienną nudę!

Grarantanna wygląda naprawdę ciekawie!

Pomysł jest tak naprawdę niezwykle prosty. Na stronie Grarantanny znajdziemy cały szereg aktywności, które możemy wykonywać każdego dnia. Pierwszą z nich są quizy historyczne. Według twórców projektu każdy, kto skończył już 10 lat powinien sobie z nimi poradzić. Co więcej biorąc udział w quizie mamy szansę na wygraną – najlepsi zawodnicy otrzymają zestawy planszowych gier historycznych. Łącznie przygotowano 15 testów, a to oznacza 15 wygranych. To jednak jeszcze nie wszystko. Kolejną częścią Grarantanny jest tak zwana zagadkowa przygoda. Znajdziemy w niej aż 40 łamigłówek logicznych, matematycznych i językowych. Aby przejść do kolejnych zadań trzeba poprawnie rozwiązać te poprzednie.

Wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą natomiast wziąć udział w wyzwaniu #edukatywni i wygrać jedną z trzech nagród: laptopa gamingowego, iPhona 11 Pro lub aparat Nikon. Aby to zrobić trzeba dołączyć do grupy #edukatywni na Facebooku, a następnie do 26 marca publikować na swoim profilu transmisje na żywo, w których każdy będzie mógł podzielić się własną wiedzą z przedmiotów szkolnych. Nie zabrakło także czegoś dla fanów sesji RPG Online, nauki narzędzi Prezi oraz Canva do przygotowania prezentacji multimedialnych oraz konkursu czy webinariów dotyczących tworzenia gier wideo.

Mnie jednak najbardziej zaskoczyło to, że w ramach Grarantanny powstanie.. serwer Minecraft. Na serwerze tym rozegrany zostanie konkurs na tworzenie replik znanych budowli. Konkurs wystartuje już w najbliższą niedzielę 22 marca, a osoby, które najlepiej poradzą sobie z tym zadaniem zostaną wyróżnione i nagrodzone. Wszystkie informacje o całej akcji znajdziecie na oficjalnej stronie Grarantanny.

Co myślicie o nowym projekcie Ministerstwa Cyfryzacji? Czy waszym zdaniem Grarantanna ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!