Strona główna Aktualności Gry Niantic w Samsungach, a rysik S Pen jako magiczna różdżka w...

Gry Niantic w Samsungach, a rysik S Pen jako magiczna różdżka w świecie Harrego Pottera!

-

Gry mobilne stały się bardzo dochodowym biznesem. Producenci tworzą coraz to mocniejsze smartfony, a co za tym idzie użytkownicy chcieliby coraz to lepszych i bardziej dopracowanych gier. Jedną z takich produkcji ma być gra przygotowana przez Niantic osadzona w świecie pewnego znanego czarodzieja z blizną na czole.

Harry Potter Wizards Unite wyłącznie dla Samsunga?

Firma Niantic pracuje już nad mobilną grą o Harrym Potterze. Teraz Samsung zapłacił aż 40 milionów dolarów twórcy Pokemon Go aby produkcja ta była dostępna jako gra na wyłączność na ich smartfony. Co to oznacza w praktyce? Przez pewien czas po premierze gry będziemy mogli grać nią jedynie na urządzeniach Samsunga. Bez wątpienia będą to wybrane modele, których wydajność pozwoli na w pełni płynną rozgrywkę. Dopiero gdy minie czas wyłączności posiadacze innych smartfonów z Androidem będą mogli cieszyć się z Harry Potter Wizards Unite. I to nie pierwsza sytuacja tego typu. Pamiętacie Fortnite? Gra ta w pierwszej fazie także była dostępna tylko na Samsungach. To pokazuje czym są mobilne produkcje i jak poważnie podchodzą do nich producenci telefonów.

samsung harry potter (2)

S Pen magiczną różczką

Ostatnie doniesienia mówią, że Samsung i Niantic pracują nad wykorzystaniem rysika S Pen jako kontrolera do gry osadzonej w świecie Harrego Pottera. Miałby on być niczym innym jak różdżką służącą do miotania zaklęć po całym Hogwardzie. Brzmi świetnie? Pamiętajmy jednak o tym, że S Pen dostępny jest jedynie w Samsungach z serii Galaxy Note, a co za tym idzie tylko niewielka część posiadaczy smartfonów z Androidem będzie mogła cieszyć się tą dodatkową funkcją.

samsung harry potter (1)

Premiera Harrego Pottera Wizards Unite zapowiedziana jest na rok 2019. Niestety, ale nie padła żadna konkretna data, a nawet miesiąc. Możliwe, że gra ta pojawi się razem z Samsungiem Galaxy Note 10 i będzie tam preinstalowana tak jak Fortnite na Galaxy Note 9. Jedno jest pewne – rynek mobilnych produkcji rozwija się w błyskawicznym tempie. Sam jestem ogromnym fanem Harrego Pottera i z niecierpliwością czekam na premierę nowej gry osadzonej w jego świecie!

Co myślicie o posunięciu Samsunga? Czy gry na wyłączność mają sens i przyczynią się do zwiększenia sprzedaży danych urządzeń? Zapraszamy do dyskusji!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej