Gry to nie jedyny powód do dumy. CD Projekt opublikował wyniki GOG-a

gog

Na podstawie rocznego raportu Grupy CD Projekt RED przygotowano zestawienie “Fakty i liczby” na temat platformy GOG. Jesteście ciekawi co działo się tam w 2020 roku?

GOG w liczbach w 2020 

Znacząco wzrosła liczba odbiorców GOG-a, platforma zanotowała o 392% więcej rejestracji niż w analogowym okresie ubiegłego roku. Przełożyło się to na wzrost o 208% miesięcznej liczby aktywnych użytkowników wszystkich usług GOG oraz 805% skok miesięcznej liczby aktywnych użytkowników GOG Galaxy. Większa liczba nowych osób miała bezpośrednie przełożenie na przychody netto – te wzrosły o 114% rok do roku.

Zastanawialiście się, gdzie najbardziej popularny jest GOG? Największa częśc rynku to Europa (49%), następnie Ameryka Północna (34%), a dalej Azja (6%) i Australia oraz Nowa Zelandia (4%). Reszta świata stanowi 7%. Dane te na podstawie sprzedaży gier w sklepie GOG.com nie obejmują GWINTA.

gog nowe gry

73% użytkowników GOG ma od 18 do 34 lat i preferują oni gry dla jednego gracza, gry RPG i gry fabularne. Najlepiej sprzedające się to RPG (36%), strategie (22%) i gry akcji (21). Nie tylko o kupowanie gier jednak chodzi. Użytkownicy GOG-a odebrali ponad 28 milionów darmowych gier i dodatków. Gracze mieli na co spoglądać, w 2020 roku GOG wydał 483 nowe gry, a liczba produktów wzrosła do ponad 4700. Dzięki temu zrealizowano ponad 400000 list życzeń społeczności!

Wskaźnik zadowolenia z obsługi klienta, w porównaniu do średniej branżowej na poziomie około 83%, wyniósł aż 93%. Mimo bardzo mało rygorystycznej polityki zwrotów, klienci oddali tylko 1,39% zakupów. Obsługa rozpatrzyła za to ponad 244800 zgłoszeń, a to wszystko nie było takie łatwe przez pracę w trybie zdalnym.

Korzystacie z GOG-a? Ja postanowiłem zakupić Wiedźmina w 2020 roku właśnie tam (z promocji opisywanej na ROOTBLOGu), więc doliczam się do statystyk 😉

Źródło: informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!