GTA: The Trilogy Remastered oficjalnie zapowiedziane! Znamy pierwsze szczegóły

grand theft auto

Rockstar Games oficjalnie zapowiedziało premierę Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, czyli ponowne wypuszczenie gier, które wprowadzą nas świata przestępstw w Liberty City, Vice City i San Andreas. Premiera ma odbyć się już niedługo!

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition oficjalnie!

Jak się okazuje, to właśnie w tym miesiącu będzie rocznica premiery Grand Theft Auto III, czyli pierwszej części serii, która była wykonana w grafice 3D i okazała się być prawdziwym hitem. To też dobry powód na to, aby do tych gier powrócić.

Już od dawna pojawiało się wiele plotek na ten temat, aż w końcu Rockstar Games oficjalnie przyznało, że opublikuje Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. W ramach tej edycji ponownie wydaną zostaną trzy gry: wcześniej przywołane GTA III, Ale też GTA Vice City i GTA San Andreas.

Wszystkie trzy są do siebie bardzo podobne, a jednocześnie oddają kompletnie inny klimat i inne możliwości, przez co poznanie każdej z nich jest na swój sposób świetnym i oryginalnym przeżyciem.

Rockstar Games potwierdza, że gry pojawią się zarówno na PC, jak i najnowsze konsole next-gen i urządzenia mobilne. Nie wiemy jednak jak gry zostały poprawione. Obstawiam wsparcie nowych technologii typu HDR, a także uniezależnienie gier od liczby klatek na sekundę (tak, zbyt duża liczba FPS-ów chociażby w GTA San Andreas destabilizowała grę i utrudniała jej przejście – taką najlepszą wartością było 24 lub 30 klatek na sekundę – w zależności od platformy).

gta trilogy
(fot. Rockstar Games)

Choć Rockstar Games nie podało daty premiery Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition tak prawdopodobnie stanie się to już niedługo. Natomiast na urządzenia mobilne tytuły pojawią się jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku.

Źródło: Rockstar Games

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!