Gwint na iOS pojawi się już 29 października. Tym razem żałuje, że mam Androida

Gwint na iOS pojawi się już 29 października. Tym razem żałuje, że mam Androida

Gwint to gra, która wciągnęła mnie na wiele godzin. Karcianka osadzona w świecie Wiedźmina jest na tyle rozbudowana, że nawet dłuższa rozgrywka nie wywołuje nudy. CD Projekt od dłuższego czasu zapowiadał premierę mobilnej wersji tej gry i w końcu się doczekaliśmy!

Gwint w pierwszej kolejności na iOS

Już 29 października użytkownicy smartfonów i tabletów z iOS będą mogli pobrać Gwinta na swoje urządzenie i cieszyć się rozgrywką. Co ciekawe postępy i płatności są wspólne dla wersji na iOS oraz na komputer (za pośrednictwem konta GOG), a dzięki temu gracze mogą w prosty sposób przechodzić z jednej platformy na drugą. Póki co nie będzie działać to z konsolami i sami twórcy gry deklarują, że problem ten występuje z przyczyn niezależnych od nich. Kolejną świetną informacją jest to, że wszystkie rozgrywki będą mogły być toczone między telefonami, komputerami oraz konsolami.

Aby pobrać Gwinta trzeba posiadać iPhone 6S lub nowszy (oczywiście nie zapomniano o wsparciu dla nowych modeli smartfonów giganta z Cupertino), iPad Mini 4 lub nowszy, iPad 5 generacji lub nowszy, iPad Air 2 lub nowszy oraz dowolne urządzenie z linii iPad Pro. Dodatkowo na najmocniejszych sprzętach gra będzie posiadać tekstury w 4K. Gwint w App Store ma ważyć 2,6 GB.

Zobacz także: Sprzedałem auto. Stać mnie na iPhone 11 Pro Max i nawet trochę mi zostanie…

Co z Androidem?

Niestety, w tej kwestii CD Projekt milczy. Oczywiście firma ta zapowiadała, że Gwint pojawi się zarówno na urządzenia z iOS jak i z Androidem, ale wszystko wskazuje na to, że posiadacze smartfonów z systemem z zielonym robocikiem będą musieli uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Sam wyczekuje mobilnej wersji gwinta i mam nadzieję, że Android nie zostanie zapomniany i już niedługo doczekamy się premiery gry także na ten system. Oczywiście cała rozgrywka została dostosowana pod ekrany dotykowe, a sterowanie ma być niezwykle intuicyjne i proste.

Graliście kiedyś w Gwinta? Czekacie na mobilną wersję tej gry? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!