HalloApp to serwis społecznościowy wolny od śledzenia i zbierania danych

halloapp

Zapewne wielu z Was wie, że popularne sieci społecznościowe zbierają o nas wiele, ale to naprawdę wiele danych. Z tego też powodu istnieją alternatywy – jako komunikator możemy używać Telegram lub Signal, natomiast jako sieć społecznościową – Fediwersum. Co jeśli połączymy obydwie rzeczy w jedną? Wyjdzie HalloApp!

HalloApp – prywatna sieć społecznościowa jako przeciwieństwo Facebooka

Warto od razu sobie powiedzieć, że nad HalloApp pracują byli twórcy WhatsAppa, którzy widocznie mieli inną wizję dla tego komunikatora. Z tego też powodu HalloApp miejscami jest podobny do WhatsAppa – oferuje rozmowy prywatne, jak i grupowe, a wiadomości szyfrowane są techniką End-to-End.

Twórcy zaznaczają, że najważniejszym celem aplikacji jest brak jakiejkolwiek telemetrii i gromadzenia informacji o użytkownikach. Mało tego, serwis ma być wolny od reklam, a także kont firmowych wykorzystywanych do marketingu. Aplikacja nie przechowuje niemalże żadnych danych o użytkownikach – jedynie numery telefonów (podobnie jak Signal czy Telegram).

HalloApp to nie tylko komunikator internetowy. To jest tylko jeden z modułów platformy, bowiem mamy tutaj jeszcze klasyczną linię czasu z postami naszych znajomych. Właśnie – tylko znajomych i nie będą wyświetlały nam się treści udostępniane przez osoby, które nawet nie znamy. Tak jak wspomniałem, nawet tutaj nie ujrzymy reklam. Nie ma też żadnych algorytmów, które decydowałyby jakie treści mamy widzieć, a jakie nie. Mało tego, interfejs został uproszczony do granic możliwości.

Wyobraź sobie, że nie jesteś traktowany jak produkt.

Tak podsumowują swój produkt twórcy. Jednak takie możliwości mają swoją cenę. Platforma nie może zbierać o nas danych i je sprzedawać, więc musi utrzymać się w inny sposób. Dlatego też w przyszłości ma zostać wprowadzona subskrypcja, która ma odblokować dostęp do niektórych funkcji. Póki co jednak nie został podany żaden cennik. W tym momencie HalloApp jest finansowana środkami pozyskanymi od inwestorów, jednak te zapewne niedługo się skończą.

HalloApp znajdziecie zarówno w Sklepie Google Play, jak i w AppStore.

Źródło: HalloApp

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!