Strona główna Aktualności Hangouts miało zniknąć w 2020 roku, ale tak się nie stanie!

Hangouts miało zniknąć w 2020 roku, ale tak się nie stanie!

-

Kilka dni temu, na portalu 9to5google.com, pojawiła się informacja mówiąca o tym, że już w 2020 roku komunikator Hangouts całkowicie zniknie z urządzeń mobilnych. Nic bardziej mylnego!

Plotka, która obiegła świat

Po opublikowaniu artykułu na wspomnianym wyżej portalu informacja o końcu Hangouts pojawiła się na większości portali technologicznych. Źródłem tych plotek miała być struktura wewnętrzna aplikacji, z której wyczytano, że rozwój jej został zamrożony już w 2017 roku. Nie brzmiało to zbyt optymistycznie. Teraz już wiemy, że były to doniesienia całkowicie odbiegające od rzeczywistości. Głos w tej sprawie zabrał sam Scott Johnston czyli dyrektor produktu Google do spraw komunikacji. Na swoim oficjalnym koncie w serwisie Twitter umieścił post mówiący, że nikt nie zna daty, w której Hangouts zostanie wyłączone. Co więcej w niedalekiej przyszłości aplikacja ta ma przerodzić się w dwie nowe – Hangouts Chat i Hangouts Meet. Jednocześnie zaznaczył on, że wszystkie informacje znajdujące się w artykule 9to5google.com są błędne.

Google Hangouts będzie istnieć!

Amerykański gigant stara się zrobić wszystko by przekonać użytkowników do swoich komunikatorów. I tak jak nie udało się to z Google Allo tak Hangouts nadal ma wielu zwolenników i informacja o zniknięciu aplikacji mobilnej mogła sprawić, że, lekko mówiąc, nie poczuli się oni najlepiej. Oczywiście liczba rozwiązań oferujących dokładnie to samo co Hangouts jest ogromna, ale ludzie lubią to do czego się już przyzwyczaili. Aplikacja Google istnieje od 2013 roku i myślę, że większość posiadaczy smartfonów przynajmniej raz w życiu z niej skorzystała. Sam nie jestem jej fanem, ale rozumiem ból i irytację tych wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie korzystania z telefonu bez Hangouts. Miejmy nadzieję, że amerykański gigant faktycznie, zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Scotta Johnstona, faktycznie będzie nadal rozwijać swój komunikator i dodawać do niego kolejne, ciekawe i zarazem przydatne funkcje!

Korzystacie z Google Hangouts? A może inny komunikator skradł wasze serca? Czekamy na komentarze!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej