Harry Potter: Wizards Unite wystartowało oficjalnie także w Polsce

Harry Potter: Wizards Unite wystartowało oficjalnie także w Polsce

Stało się. W końcu, po wielu tygodniach oczekiwania, gra Harry Potter: Wizards Unite jest dostępna do pobrania i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii, ale także w naszym kraju. Ja już swoją przygodę rozpocząłem!

Harry Potter: Wizards Unite dostępny w ponad 130 krajach

W piątek, 21 czerwca, najnowsza produkcja Niantic zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Kraje te nie zostały wybrane przypadkiem, ponieważ to właśnie tam mieszka najwięcej fanów Harrego Pottera. Miłym zaskoczeniem jest jednak to, że już teraz możemy pobrać grę w ponad 130 krajach (ich pełną listę znajdziecie tutaj), a w tym i w naszym kraju. Jeśli jednak w Sklepie Play wyświetla się komunikat, że gra nie jest dostępna to wystarczy wyczyścić dane sklepu. U mnie problem ten występował, ale na szczęście rozwiązanie było wyjątkowo proste.

Zobacz także: Nowe informacje o Xiaomi Mi9 CC – jest zdjęcie

Logowanie do gry może odbyć się za pomocą konta Google lub Facebooka. Oczywiście na wstępie przechodzimy samouczek, który ma na celu zaprezentować nam o co tak naprawdę w Harry Potter: Wizards Unite chodzi oraz co trzeba robić aby cieszyć się rozgrywką. Sama gra wykorzystuje elementy AR czyli rzeczywistości rozszerzonej. Produkcja powstała w współpracy z WB Games i tak naprawdę w każdym miejscu nawiązuje do kultowej już sagi J.K. Rowling. To co mnie zaskoczyło i jednocześnie bardzo ucieszyło jest fakt, że gra w pełni wspiera język polski. Oczywiście rozgrywka w języku angielskim zapewne dla wielu z was nie byłaby jakimkolwiek problemem, ale myślę, że znajdą się użytkownicy, którzy będą woleli grać w ojczystym języku.

Co mogę powiedzieć o Harry Potter: Wizards Unite? Tak naprawdę na tę chwilę niewiele. Sama gra zapowiada się rewelacyjnie, ale musicie wiedzieć, że za dziecka byłem ogromnym fanem czarodzieja z blizną na czole i wszystkie części książki przeczytałem kilkadziesiąt razy. Tym samym dla mnie nowa produkcja Niantic jest pewnego rodzaju powrotem do czasów błogiego dzieciństwa. Już niedługo na naszym portalu pojawi się dłuższa recenzja gry!

Graliście już w Harry Potter: Wizards Unite? Co myślicie o tej grze? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!