HBO Max zmienia nazwę i dodaje nowe funkcje

HBO Max

To koniec popularnej platformy streamingowej, która całkiem niedawno wkroczyła na nasz rynek. Zmiany nie są jednak wyłącznie kosmetyczne.

Połączenie

HBO Max to jedna z najpopularniejszych platform do oglądania filmów i seriali w naszym kraju, a także za granicą. Mimo że wciąż jest jej daleko do niekwestionowanego lidera, którym jest Netflix, firma szuka nowych rozwiązań, które mogą zmienić ten stan rzeczy. Od teraz możecie pożegnać się z nazwą HBO Max, i przyzwyczajcie się do samego Max. Zmiana jest na razie praktycznie nieodczuwalna dla naszego kraju, ale w Stanach Zjednoczonych pojawiły się informacje, które mogą szybko pozbawić nas dobrego humoru. Zmiany wynikają z połączenia się HBO Max i Discovery+.

Nowe ceny

Złą wiadomością okazuje się zmiana podejścia do subskrypcji.

Za najniższy pakiet Ad-Lite amerykańscy widzowie będą musieli zapłacić 9,99 dolarów. Gwarantuje to dostęp do maksymalnie dwóch urządzeń streamujących w jednej chwili, jakość 1080p i dźwięk 5.1. Nie ma tutaj możliwości pobierania treści offline.

Drugi pakiet nazwany Ad Free kosztować będzie 15,99 dolarów. W cenie wliczone jest korzystanie z dwóch urządzeń streamujących w tym samy czasie, jakość 1080p, dźwięk 5.1 i do 30 pobrań offline w miesiącu.

Ostatnim pakietem jest Ultimate Ad Free w kwocie 19.99 dolarów za miesiąc. Użytkownicy mają tutaj do dyspozycji cztery urządzenia streamujące jednocześnie, jakość 4K UHD, dźwięk Dolby Atmos i do 100 pobrań offline miesięcznie.

Zmiany

Zmiany wejdą w życie już 23 maja tego roku, najpierw w Stanach Zjednoczonych, a w przyszłym roku również w Polsce. Zasadnym jest jednak zadanie sobie pytania, w jaki sposób wpłynie to na nasz kraj. Biorąc pod uwagę znaczne podniesienie opłat, możemy raczej zapomnieć o zachowaniu subskrypcji na poziomie 19,99 złotych. Max ma dostać za to zupełnie odświeżoną aplikację przeznaczoną na urządzenia mobilne i smart TV. Poprawione ma być jej działanie, a także funkcje pobierania treści i nawigowania w menu.

Źródło: 9to5google.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!