“Hey Spotify”, czyli Spotify dostanie asystenta głosowego

"Hey Spotify", czyli Spotify dostanie asystenta głosowego

Spotify to jedna z najpopularniejszych usług streamingowych. Jak się okazuje, deweloperzy do swojego produktu zaimplementują asystenta głosowego, który wywołamy słowami “Hey Spotify”.

Ze Spotify korzystam już chyba od 9 lat, a więc spory kawałek życia. Początkowo były to darmowe plany, jednak po jakimś czasie zdecydowałem się na konto premium i tak pozostało do dzisiaj. Jakiś czas temu wprowadzono nowy interfejs na desktopach. Teraz natomiast trwają pracę nad asystentem głosowym.

Hey Spotify, Play Selena Gomez

Jak się okazuje, niektórzy użytkownicy iPhone’ów i Androida mogą już korzystać z nowego asystenta głosowego. Nie jest on jednak zbyt zaawansowany. Wywołujemy go słowami Hey Spotify, a następnie wymawiamy to, co potrzebujemy. Możemy więc powiedzieć, Hey Spotify, Play Selena Gomez. Asystent może uruchomić pojedynczy utwór, album, a nawet listę odtwarzania.

Funkcję można uruchomić z poziomu ustawień aplikacji. Niestety, u mnie funkcjonalność nie jest jeszcze dostępna. Co ważne, z asystenta można korzystać (z tego co nam udało się ustalić) tylko wewnątrz aplikacji.

Jak możemy zauważyć, Spotify próbuje dodać wiele nowości. Już od jakiegoś czasu możemy korzystać z nowego interfejsu na komputerach. Mówi się także o dodaniu subskrypcji HiFi czy połączeniu podcastów z muzyką na tej samej karcie. Jestem bardzo ciekawy zmian i z niecierpliwością ich wyczekuję.

Korzystacie ze Spotify? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: 9To5Mac

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!