Home Assistant otwiera asystenta głosowego na Androidzie

home assistant

2023 to dla Home Assistant “Rok głosu”. Oznacza to, że w ciągu całego roku twórcy chcą zaimplementować pełen komplet funkcji odpowiedzialnych za obsługę głosową domowego systemu automatyki. Właśnie Android zyskał świetną nowość.

Home Assistant Assist systemowym asystentem głosowym

Android zapewne kojarzy się Wam z Asystentem Google. Jednak możemy sobie dowolnie tego asystenta systemowego zmieniać. Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej oznaczona jako Home Assistant 2023.8.2 wnosi świetną nowość. Otóż otwiera ona Home Assistant Assist do użytku poza aplikacją Home Assistant. Co to oznacza?

Możemy sobie w dowolnym miejscu i momencie włączyć asystenta głosowego z Home Assistant. Na przykład gestem dłuższego przyciśnięcia przycisku Power (jest to funkcja systemowa Androida). To pozwala na bardzo wygodne uruchomienie danej automatyzacji, funkcji czy innych, zaprogramowanych skryptów.

Opcja wyboru asystenta głosowego Home Assistant w Androidzie
Opcja wyboru asystenta głosowego Home Assistant w Androidzie

Dlaczego to jest ważne? Home Assistant Assist to przykład asystenta głosowego, który może działać na własnym sprzęcie i może być dowolnie zaprogramowany. Przykład? Proszę bardzo! Mój asystent głosowy w Home Assistant działa na komputerze Xiaomi Mini PC, którego recenzję przeczytacie >>tutaj<<. Co ważne, Home Assistant Assist uruchomimy także z poziomu zegarka z Wear OS.

Pełny changelog znajdziecie >>tutaj<<

Home Assistant to otwarte oprogramowanie do tworzenia systemu inteligentnego domu, umożliwiające kontrolę nad różnorodnymi urządzeniami i usługami od wielu producentów. To platforma, która pozwala na centralizację sprzętów i usług w jednym miejscu oraz umożliwia tworzenie automatyzacji i udogodnień.

Podstawową cechą Home Assistant jest jego elastyczność. Użytkownicy mają możliwość dostosowania interfejsu użytkownika, tworzenia własnych paneli sterowania oraz konfigurowania różnych integracji, nawet tych niewiążących się bezpośrednio ze współczesnym domem inteligentnym. Dodatkowo, Home Assistant może działać zarówno lokalnie (wewnątrz sieci domowej), jak i zdalnie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!