Honor 30 i Honor 30 Pro odnalezione w TENAA. Praktycznie pełna specyfikacja ujawniona!

honor

Do premiery nowych flagowców firmy Honor pozostało jeszcze trochę czasu. Konferencja zaplanowana jest bowiem na 15 kwietnia tego roku i to własnie wtedy między innymi Honor 30 i Honor 30 Pro trafią na rynek. Teraz smartfony te zostały odnalezione w chińskim serwisie TENAA i to ujawniło nam sporo informacji na temat ich specyfikacji!

Specyfikacja Honor 30 i Honor 30 Pro

Oprócz Honora 30 i 30 Pro najprawdopodobniej chiński producent zaprezentuje światu także Honora 30 Pro+. Niemniej jednak o tym urządzeniu nie wiemy tak naprawdę nic, a co za tym idzie nie możemy być w stu procentach pewni czy smartfon ten faktycznie trafi na rynek. Zacznijmy od Honora 30. Już wcześniej mówiono o tym, że wraz z nową serią pojawi się także Kirin 986 5G. I to właśnie ten procesor będzie sercem tańszego z flagowców producenta z Państwa Środka. Na temat tej jednostki nie wiemy zbyt wiele, a według przecieków taktowaniu na rdzeniu będzie dokładnie takie same jak w przypadku Kirina 990 5G. I to właśnie Kirin 990 5G pojawi się dopiero w Honorze 30 Pro.

Honor 30 i Honor 30 Pro odnalezione w TENAA. Praktycznie pełna specyfikacja ujawniona!

Oba smartfony otrzymają ekran OLED o przekątnej 6,57 cala oraz rozdzielczości FullHD+ (2340 x 1080 pikseli). Honor 30 trafi na rynek jedynie z 8 GB RAM-u, a w przypadku wersji z “Pro” w nazwie otrzymamy także wariant z 12 GB RAM-u. Na pliki użytkownika natomiast zostanie przeznaczone 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Co ciekawe różnicy nie powinniśmy zobaczyć także w kwestii baterii. Oba urządzenia powinny otrzymać ogniwo o pojemności 3900 mAh wspierającej szybkie ładowanie o mocy 40 W.

Zobacz także: Kirin 985 może zadebiutować razem z serią Honor 30

Honor 30 otrzyma główny aparat 40 Mpix, a w przypadku Honora 30 Pro najprawdopodobniej będzie to matryca 50 Mpix. O dodatkowych aparatach nadal nie wiemy zbyt wiele i bardzo możliwe, że szczegóły na ich temat poznamy dopiero podczas oficjalnej prezentacji tych urządzeń. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Honor 20 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po nowych flagowcach firmy Honor? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!