Honor 30 Lite na horyzoncie. Co wiemy o tym urządzeniu?

Honor 30 Lite na horyzoncie. Co wiemy o tym urządzeniu?

Do tej pory na rynek trafiły cztery smartfony z tej serii – Honor 30, Honor 30S, Honor 30 Pro oraz Honor 30 Pro+. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo w sprzedaży pojawi się także tańszy wariant tych urządzeń, który będzie mógł podbić serca mniej wymagających użytkowników.

Honor 30 Lite

Wszystkie nowe informacje o nadchodzącej nowości producenta z Państwa Środka pochodzą oczywiście z serwisu Weibo. Wprawdzie nie zostały one w jakikolwiek sposób potwierdzone przez firmę Honor, ale tego typu plotki bardzo często okazują się faktem. Według tych informacji Honor 30 Lite ma otrzymać wyświetlacz z pojedynczą dziurką skrywającą pojedynczy aparat do zdjęć typu selfie. Co więcej wyświetlacz ten ma oferować zwiększoną częstotliwość odświeżania, a co za tym idzie możemy spodziewać się 90 Hz lub nawet 120 Hz. I tak naprawdę już to może wystarczyć, aby zachęcić cześć użytkowników do zakupu tego smartfona. Do tej pory wyświetlacze z większą częstotliwością odświeżania pojawiały się przede wszystkim we flagowcach, a Honor 30 Lite będzie bez wątpienia średniakiem.

Honor 30 Lite na horyzoncie. Co wiemy o tym urządzeniu?

Na pleckach mają zostać umiejscowione trzy aparaty. Głównym będzie matryca 48 Mpix, a dodatkowymi zapewne obiektyw superszerokokątny oraz matryca odpowiedzialna za rozmycie tła w trybie portretowym. I to tak naprawdę wszystko co wiemy na temat tego sprzętu. Już 18 maja tego roku firma Honor zaprezentuje światu swoje nowe routery i bardzo możliwe, że tego samego dnia zobaczymy oficjalnie Honora 30 Lite. Na potwierdzenie tych informacji będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zobacz także: Redmi K30 Extreme Edition 5G oficjalnie! To pierwszy smartfon na rynku z procesorem Qualcomm Snapdragon 768G

Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem sens wprowadzania Honora 30 Lite na rynek. Honor 30S jest naprawdę ciekawym średniakiem i tak naprawdę nowe urządzenie z podobnej półki cenowej może tylko odwracać wzrok od tego sprzętu. Niemniej jednak bardzo możliwe, że chiński producent pracuje nad czymś, czym chce zaskoczyć świat. Wszystko powinno stać się jasne już za kilka dni!

Na zdjęciu głównym znajduje się Honor 30S.

Co myślicie o Honorze 30 Lite? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!