Honor 30 Pro+ uplasował się na drugim miejscu w rankingu DxOMark

DxOMark Honor 30 Pro+ główny

Wczoraj miała miejsce konferencja firmy Honor, podczas której zobaczyliśmy aż trzy nowe flagowce chińskiego producenta. Chwilę po konferencji w rankingu DxOMark pojawił się Honor 30 Pro+ czyli topowy model z zaprezentowanych nowości. Smartfon ten ma oczarować nas jakością zdjęć!

Honor 30 Pro+ na drugim miejscu w DxOMark

Oczywiście spora część osób nie patrzy przychylnie na zestawienie przygotowywane przez DxOMark. Niemniej jednak testy te dostarczają nam zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości wykonywane przy pomocy większości smartfonów, a co za tym idzie w prosty sposób jesteśmy w stanie porównać ze sobą dwa urządzenia. Honor 30 Pro+ w DxOMark zdobył 125 punktów w ogólnej klasyfikacji. Jeśli chodzi o zdjęcia to topowy flagowiec chińskiego producenta otrzymał 136 punktów, a za wideo 104 punkty. Wynik ten pozwolił Honorowi 30 Pro+ uplasować się na drugim miejscu przegrywając jedynie z Huawei P40 Pro. W smartfonie tym znajdziemy cztery aparaty tylne:

  • aparat główny 50 Mpix o świetle f/1.9 z optyczną stabilizacją obrazu
  • teleobiektyw o budowie peryskopowej 8 Mpix o świetle f/3.4 z optyczną stabilizacją obrazu oferujący 5-krotny zoom optyczny
  • obiektyw superszerokokątny 16 Mpix o świetle f/2.2
  • obiektyw 2 Mpix odpowiedzialny za rozmycie tła w trybie portretowym
DxOMark Honor 30 Pro+

Dodatkowo na froncie umiejscowiono aparat główny 32 Mpix o świetle f/2.0 oraz obiektyw superszerokokątny 8 Mpix o świetle f/2.2. Ekipa DxOMark szczególnie zwróciła uwagę na dobrą szczegółowość i brak większych szumów w większości warunków oświetleniowych, bardzo szybki i celny autofocus, ładnie wyglądający efekt rozmycia tła czy dobrze dobraną ekspozycję nawet w nocy i to bez trybu nocnego. Na pochwałę w kwestii wideo zasłużyła także bardzo dobra stabilizacja obrazu. Wadami Honora 30 Pro+, według DxoMark, jest utrata ostrości w momencie, gdy korzystamy z zoomu czy momentami zbyt małe nasycenie kolorów i nieodpowiednie odwzorowanie ich w gorszym oświetleniu.

Zobacz także: Honor 30, Honor 30 Pro i Honor 30 Pro+ oficjalnie zaprezentowane!

I mam wrażenie, że większość wad zauważonych podczas testów może być naprawiona aktualizacjami oprogramowania. Tym samym Honor 30 Pro+ wydaje się naprawdę ciekawym wyborem dla wszystkich tych osób, które poszukują flagowca z rewelacyjnym aparatem. Oczywiście części użytkowników może przeszkadzać brak Usług Google, ale połączenie Huawei Mobile Services z MoreApps wygląda coraz to lepiej.

Co myślicie o Honor 30 Pro+? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!