Nadchodzący Honor Magic 5 może być jednym z pierwszych smartfonów z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2

Honor Magic 5 - pierwsze informacje

Honor sukcesywnie wprowadza na rynek nowe smartfony, które bardzo często oferują atrakcyjny design i niezłą specyfikację techniczna. Tym bardziej szkoda, że smartfony tej marki nie są już oficjalnie dostępne w naszym kraju. Do sieci wyciekły właśnie informacje, dzięki którym wiadomo nieco więcej o nadchodzącym smartfonie. 

Honor Magic 5 – prawdopodobna specyfikacja techniczna

Wcześniejsze plotki sugerują, że smartfon zostanie wyposażony w poczwórnie zakrzywiony wyświetlacz wykonany przez firmę BOE. Ekran charakteryzować się ma przekątną 6,78 cala, rozdzielczością 1,5K i odświeżaniem obrazu z częstotliwością 120 Hz. Co ciekawe, w urządzeniu nie zabraknie technologii PWM, a sam ekran wykonany ma być w technologii OLED. 

Informator Digital Chat Station przekazał, że Honor Magic 5 jako jeden z pierwszych smartfonów zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który swoją oficjalna premierę będzie miał za kilka dni. Oprócz tego, na rynku pojawić się ma również wersja z procesorem MediaTek Dimensity 9200. Ponadto Magic 5 oferować ma obudowę z certyfikatem IP68, a zastosowany akumulator ma wspierać szybkie ładowanie przewodowe o mocy 100 W oraz szybkie ładowanie bezprzewodowe o mocy 50 W. 

Nadchodzący Honor Magic 5 może być jednym z pierwszych smartfonów z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Honor Magic 4 Pro (fot. producenta)

Za jakość zdjęć w Honor Magic 5 odpowiadać ma obiektyw główny o rozdzielczości 50 Mpx, który wspierany ma być przez niezależny procesor ISP, który z kolei wspierany będzie przez ze sztuczną inteligencję. Model ten zostanie najpewniej także wyposażony w dodatkowe obiektywy o nieznanych na ten moment parametrach. 

Póki co, tajemnicą pozostaje również data premiery , ale nieoficjalnie mówi się, że Honor Magic 5 wraz z modelem Pro zadebiutuje na chińskim rynku w pierwszym kwartale 2023 roku. Co ciekawe, plotki sugerują, że na rynku w tym samym czasie zadebiutuje także składany model z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Wszystko wskazuje na to, że na premierę nowych smartfonów marki jeszcze trochę zaczekamy. Patrząc jednak na powyższą specyfikację techniczną myślę, że warto tyle poczekać, gdyż Honor Magic 5 zapowiada się już teraz naprawdę atrakcyjnie.

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!