Honor Magic 6 Pro i Honor Magic V2 dostępne w Polsce

Honor
Honor Magic V2 / fot. producenta
Producenci telefonów komórkowych bardzo często mają swoje odnogi biznesowe. Są to zazwyczaj sub marki, które działają pod inną nazwą, ale dalej znajdują się w jednej grupie kapitałowej. W przypadku producenta Honor również tak było (przynależność do Huawei), ale jakiś czas temu sytuacja się zmieniła. Elektroniczny gigant nie tylko wrócił do Polski, ale również śmiało prezentuje nowe urządzenia. Przed nami smartfony Honor Magic 6 Pro i Honor Magic V2 należące do kategorii flagowców.

Nonor Magic 6 Pro – specyfikacja techniczna

Mówi się, że flagowy smartfon powinien być dobrze wyposażony. Honor trzyma się tego założenia. Model 6 Pro posiada 6,8-calowy wyświetlacz OLED w rozdzielczości FHD+ 2800×1280 pikseli (453 ppi), funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością od 1 do 120 Hz, jasność do 5000 nitów (HDR; całego ekranu sięga 1600 nitów) oraz LTPO Eye Comfort. Jest to specjalne rozwiązanie zajmujące relaksem oczu przed snem. Rozwiązanie ma na celu zapewnić łagodniejsze światło chroniąc w ten sposób oczy. Ponadto urządzenie obsługuje 1,07 miliarda kolorów, dzięki czemu barwy są wyjątkowo żywe i naturalne. Dodatkowo nowy, flagowy model został wyposażony w niezwykle wytrzymałe szkło HONOR NanoCrystal Shield.
Honor
Honor Magic 6 Pro / fot.producenta
Nie tylko wyświetlacz reprezentuje ciekawą pozycję. Spójrzmy na wydajność urządzenia. Honor Magic 6 Pro został wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 3, który we współpracy ze 5600 mAh baterią powinien zapewnić nam dłuższe działanie. Producent informuje, że urządzenie posiada rewolucyjny kompozyt krzemowo-węglowy, układ Power Enhanced Chip Honor E1 oraz system zarządzania energią smartfona. Brzmi to bardzo ciekawie, ale dopiero testy zaprezentują czy urządzenie w sferze energii działa należycie. Skoro jesteśmy już przy ładowaniu warto zaznaczyć, że urządzenie posiada szybkie ładowanie przewodowe SuperCharge Honor SuperCharge 80W i bezprzewodowe HONOR SuperCharge 66 W.
Honor
Honor Magic 6 Pro / fot.producenta
Zaskakująca w specyfikacji Magic 6 Pro jest sfera fotograficzna. Urządzenie posiada następujące obiektywy na tyle urządzenia: teleobiektyw o budowie peryskopowej z matrycą o rozdzielczości 180 Mpix i przysłoną f/2.6. Dodatkowo znajdziemy tu optyczną stabilizację obrazu, która zapewnia 2,5x zoom optyczny oraz do 100x zoom cyfrowy. Jest to naprawdę fajne rozwiązanie, ale należy pamiętać, że jest to dorównanie do wielu konkurentów, którzy już mają takie rozwiązanie na rynku. Oprócz tego producent umieścił na pokrywie baterii jeszcze dwa aparaty: 50 Mpix  – szerokokątny ze zmienną przysłoną f/1.4-f/2.0 i OIS oraz ultraszerokokątny z f/2.0. Zerknijmy na aparaty do selfie. Tutaj Honor wyposażył swoje urządzenie w aparat 50 Mpix(f/2.0).

Honor Magic V2 – specyfikacja techniczna

Nie jest to pierwszy składany smartfon firmy Honor. Producent wypuścił już wcześniej urządzenie o nazwie Magic V. Drugi nowszy smartfon Magic V2 posiada znacznie lepszą specyfikację od swojego poprzednika. Przede wszystkim producent “zapewnił” swoich klientów, że jego smukły składany smartfon (2,72 mm średniej grubości) wytrzyma 400 tysięcy zgięć, czyli jakieś 10 lat. Zapewnienie podparte jest certyfikatem firmy SGS. Z drugiej strony, jaki klient będzie korzystał z takiego urządzenia przez 10 lat? Niemniej jednak fajna i godna uwagi gwarancja.
Honor
Honor Magic V2 / fot. producenta
Przechodząc do ogólnej specyfikacji widzimy, że urządzenie pracujące na SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 wsparte zostało identycznym rozwiązaniem baterii z kompozytu krzemowo-węglowego co w modelu Honor Magic 6 Pro. Pojemność baterii wynosi 5000 mAh o przewodowej mocy ładowania 66 W. Zerknijmy na mocne zaplecze fotograficzne, bo jest się czym pochwalić. Jest to potrójny system aparatów z czego główny obiektyw 50 Mpix (f/1.9) posiada OIS. Oprócz tego urządzenie posiada 20 Mpix (f/2.4) również z OIS oraz 50 Mpix (f/2.0) z obiektywem ultraszerokokątnym. Z kolei selfie wykonamy dwoma oczkami 16 Mpix (f/2.2).
Honor
Honor Magic V2 / fot. producenta
W zakresie wyświetlaczy sprawa wygląda również następująco. Z racji składanego urządzenia mamy tutaj do czynienia z dwoma wyświetlaczami: zewnętrzny o przekątnej 6,43 cala i wewnętrzny 7,92 cala. Należy tu wspomnieć, że współczynnik proporcji ekranu do obudowy wynosi ponad 90% dla podwójnych ekranów. Umożliwi to wygodną pracę na rozłożonym praktycznie 8-calowym wyświetlaczu. Nie zabrakło tutaj rozwiązania podobnego do modelu Magic 6. Chodzi o wbudowany dynamiczny czujnik oświetlenia otoczenia filtrujący niebieskie światło. Nasze oczy nie spotkają się również z migotaniem obrazu nawet przy przyciemnionym ekranie.

Oferta przedsprzedaży dla Honor Magic 6 Pro i Magic V2

Zainteresowani klienci chcący kupić jednego z powyższych smartfonów muszą liczyć się z wydatkiem 5999 zł (wersja 6 Pro)i Honor Magic V2 w kwocie 8999 złotych. Producent przygotował także dodatek. Każdy, kto pokusi się na powyższe smartfony otrzyma w prezencie Honor Pad 8 przy modelu 6 Pro i Honor Pad 9 przy zakupie składaka V2. Oferta będzie dostępna w dniach 5-28 kwietnia lub do wyczerpania zapasów. Źródło: Informacja prasowaChcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!