HONOR Magic6 Pro oficjalnie zadebiutował podczas targów MWC 2024 w Barcelonie!

HONOR Magic6 Pro oficjalnie zaprezentowany na MWC 2024
fot. ROOTBLOG

Poza dzisiejszą premierą Xiaomi, światło dzienne ujrzały także ciekawe urządzenia marki HONOR, które wpasowują się w nową strategię producenta. Skupia się ona przede wszystkim na sztucznej inteligencji, którą można znaleźć w wprowadzonym smartfonie HONOR Magic6 Pro. Oto, co oferuje ten model. 

HONOR Magic6 Pro ze sztuczną inteligencją

Na każdym kroku możemy zauważyć nawiązanie do sztucznej inteligencji, o której szerzej wypowiedział się George Zhao, dyrektor generalny HONOR Device Co. Oto, co powiedział:

Wkraczając w erę sztucznej inteligencji, firma HONOR zobowiązała się do dostarczania innowacji stworzonych z myślą o ludzkich potrzebach, które zapewniają wyjątkowe wrażenia. To wszystko, aby zaspokoić oczekiwania naszych konsumentów. Z przyjemnością ogłaszamy globalną premierę nowych smartfonów HONOR i laptopów AI PC, które rewolucjonizują wrażenia z użytkowania, dzięki wiodącym możliwościom sztucznej inteligencji, jednocześnie przełamując granice interakcji pomiędzy człowiekiem a urządzeniem

Jeśli chodzi natomiast o parametry techniczne HONOR Magic6 Pro, to otwiera je obustronnie zakrzywiony 6,8-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ (1280×2800 pikseli) oraz częstotliwości odświeżania 120 Hz. Ekran cechuje się ponadto jasnością maksymalną na poziomie 5000 nitów oraz obecnością technologii HDR10+ i przyciemniania PWM 4320 Hz. W górnej części pojawił się podłużny otwór w kształcie pastylki, który w momencie otrzymania powiadomienia otacza rozwiązanie Magic Capsule, oferująć użytkownikowi dodatkowe informacje. 

HONOR Magic6 Pro oficjalnie zaprezentowany na MWC 2024
fot. ROOTBLOG

Firma wspomina też o zastosowaniu niezwykle odpornego szkła HONOR NanoCrystal Shield, które wykorzystuje zaawansowane materiały z 50% poprawą gęstości kryształów, co zwiększa jego możliwości pochłaniania wstrząsów nawet 10-krotnie w porównaniu do zwykłego szkła. 

Producent chwali się też zastosowaniem rozwiązania Magic Portal wykorzystującym moc sztucznej inteligencji w celu zrozumienia zachowania użytkownika, usprawniające tym samym korzystanie z aplikacji. W praktyce funkcja może m.in. rozpoznać adres z wiadomości i przekierować użytkownika do Google Maps. Kolejnym przykładem są zakupy online, podczas których funkcja Magic Portal pozwala przenieść użytkownika do sklepu z produktem na podstawie zdjęcia. Producent informuje, że dzięki współpracy z partnerami i twórcami Magic Portal obsługuje ponad 100 najpopularniejszych aplikacji. 

Będąc już przy funkcjach opartych na sztucznej inteligencji, warto chwilę pozostać w tym temacie. HONOR wprowadził algorytm LLaMA, który opiera się na otwartym kodzie źródłowym Meta, dzięki czemu jest on w stanie wykonywać takie funkcje jak odpowiadanie na pytania, tworzenie tekstu czy czytanie ze zrozumieniem w środowisku offline. Najciekawszym wydaje się być jednak możliwość prowadzenia samochodu bez użycia rąk, a wyłącznie przy pomocy systemu śledzenia wzroku zaimplementowanego w modelu Magic6 Pro. Eksperyment ten pokazuje, że interakcja pomiędzy urządzeniem wyposażonym w AI a samochodem może wkroczyć na zdecydowanie inny poziom. 

Na charakterystycznej wyspie z tyłu urządzenia ulokowany został potrójny aparat, który składa się z obiektywu głównego 50 Mpx oferującego zmienną przysłonę f/1.4-f/2.0 i optyczną stabilizację obrazu oraz obiektywu ultraszerokokątnego 50 Mpx z przysłoną f/2.0 i polu widzenia 122°. Najciekawszym jest jednak peryskopowy teleobiektyw o rozdzielczości 180 Mpx z OIS, który umożliwia wykonanie zdjęcia z 2,5-krotnym zoomem optycznym oraz 100-krotnym zoomem cyfrowym. Na froncie znalazła się natomiast kamerka do selfie 50 Mpx oraz sensor ToF. 

Producent w tym miejscu chwali się także, że smartfon posiada ulepszony system aparatów Falcon Camera wspierany przez sztuczną inteligencję wyszkoloną przez bazę danych, która jest aż 28 razy większa niż w przypadku poprzedniej generacji. Przewiduje i rejestruje ona najlepsze momenty w wysokiej rozdzielczości. Nie zabrakło też zaawansowanego algorytmu HONOR AI Motion Sensing Capture, obejmującego szerszy zakres sportów i aktywności, takich jak skoki, tanie i sztuki walki, co pozytywnie ma wpłynąć na rejestrowanie najciekawszych momentów podczas wydarzeń sportowych. 

HONOR Magic6 Pro oficjalnie zaprezentowany na MWC 2024
fot. ROOTBLOG

Za wydajność w Magic6 Pro odpowiedzialny jest procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.3 GHz, pięciu rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A520 o taktowaniu 2.3 GHz oraz układu graficznego Adreno 750. Zestaw ten wspierany jest przez 12 GB pamięci RAM LPDDR5X oraz 512 GB pamięci wbudowanej typu UFS 4.0. 

HONOR jako pierwsza marka zastosowała w swoim smartfonie innowacyjne rozwiązanie w zakresie baterii, czerpiąc inspirację z branży motoryzacyjnej. marka wprowadza nowy kompozyt krzemowo-węglowy drugiej generacji z chipsetem HONOR E1, który poprawiać ma zarządzanie energią. Smartfon wyposażony został w akumulator o pojemności 5600 mAh, który dzięki temu rozwiązaniu ma oferować m.in. wyjątkową wydajność niskich temperaturach. Dla przykładu producent sugeruje, że użytkownicy mogą odtwarzać wideo z YouTube przez nawet 81 minut przy temperaturze -20°C i zaledwie 10% poziomie naładowania akumulatora. 

HONOR Magic6 Pro oficjalnie zaprezentowany na MWC 2024
fot. ROOTBLOG

Sama bateria wspierana jest przez technologię szybkiego ładowania przewodowego HONOR Wired SuperCharge o mocy 80 W oraz technologię szybkiego ładowania bezprzewodowego HONOR Wireless SuperCharger o mocy 66 W. Pełne naładowanie urządzenia do 100% trwa zaledwie 40 minut. Producent chwali się w tym miejscu, że HONOR Magic6 Pro otrzymał 1 miejsce w globalnym rankingu baterii DXOMARK z najwyższym wynikiem 157 punktów. 

Na koniec należy jeszcze dodać, że smartfon oferuje Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC, GPS, Glonass, Galileo, port USB 3.2 typu C, emiter podczerwieni, dual SIM, głośniki stereo oraz ekranowy czytnik linii papilarnych. Całość pracuje pod kontrolą Androida 14 z nakładką MagicOS 8 i charakteryzuje się wymiarami 162,5×75,8×8,9 mm.

Na tegorocznych targach MWC marka HONOR po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała nowy wariant Porsche Design HONOR Magic6 RSR, który również posiada charakterystyczne DNA niemieckiej marki. PORSCHE DESIGN HONOR Magic6 RSR cechuje wygląd inspirowany samochodami sportowymi z wyśrodkowaną kamerą umieszczoną w geometrycznej strukturze, która nawiązuje do estetyki Porsche. Urządzenie już wkrótce ma trafić do szerokiej sprzedaży.

Cena i dostępność HONOR Magic6 Pro

Smartfon dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (Black) oraz zielonej (Epi Green). Europejska cena Magic6 Pro ustalona została na 1299 euro, czyli równowartość ~5600 złotych. Według zapewnień producenta, urządzenie trafi do sprzedaży w Polsce jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Źródło: Informacja prasowa HONOR

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!