Honor MagicBook 14 SE oficjalnie zaprezentowany!

Honor MagicBook 14 SE oficjalnie zaprezentowany!

Niespodziewanie firma Honor zaprezentowała zupełnie nowy model laptopa. Wprawdzie MagicBook 14 SE wygląda praktycznie identycznie jak niedawno zaprezentowany MagicBook 14 Ryzen Edition, ale w specyfikacji znajdziemy zauważalne zmiany. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu!

Nowy laptop Honor

Zacznijmy od kwestii związanych z wydajnością. Sercem Honor MagicBook 14 SE jest procesor AMD Ryzen 5 3500U. Nie zabrakło także 8 GB RAM-u DDR4 oraz grafiki Radeon RX Vega 8. I tak naprawdę to połączenie sugeruje nam, że nowość producenta z Państwa Środka nie jest sprzętem dla graczy czy bardziej wymagających użytkowników, a raczej urządzeniem stworzonym z myślą o pracach biurowych, multimediach czy graniu w mniej wymagające produkcje. Na pliki przeznaczono dysk SSD PCIe NVMe o pojemności 256 GB.

Honor MagicBook 14 SE oficjalnie zaprezentowany!

Honor MagicBook 14 SE otrzymał 14-calowy matowy ekran o rozdzielczości FullHD. Wyświetlacz ten, za sprawą stosunkowo niewielkich ramek, zajmuje około 84% powierzchni panelu przedniego. Osoby, które zdecydują się na zakup do dyspozycji będą mieć port HDMI, USB 3.0, USB 2.0 oraz pojedynczy USB-C wykorzystywany także do ładowania. Laptop na jednym ładowaniu ma działać przez ponad 9 godzin, a producent deklaruje, że wystarczy 30 minut ładowania, aby naładować ogniwo do 46%. Honor chwali się także nowym systemem odprowadzania ciepła. Wprawdzie MagicBook 14 SE, jak już wspominałem wcześniej, nie jest stworzony do wyjątkowo wymagających zadań, ale w momencie, ale i tak producent postanowił zadbać o to, aby pozostał on chłodny w każdym momencie. Całość ma wymiary 322,5 x 214,8 x 15,9 mm oraz waży 1,38 kg.

Honor MagicBook 14 SE oficjalnie zaprezentowany!

Zobacz także: Prawdopodobna specyfikacja techniczna serii Honor V40 trafiła do sieci!

Ceny oraz dostępność

Sprzedaż Honor MagicBook 14 SE ruszy już 15 sierpnia tego roku. Regularna cena nowości chińskiego producenta została ustalona na poziomie 3299 juanów czyli około 1770 zł. Niestety, ale najprawdopodobniej sprzęt ten będzie dostępny jedynie w samym Państwie Środka. Honor nie ujawnił jakichkolwiek informacji na temat dostępności na rynku globalnym. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje w tej sprawie i liczyć na to, że coś się zmieni!

Honor MagicBook 14 SE oficjalnie zaprezentowany!

Co myślicie o Honor MagicBook 14 SE? Chcielibyście by nowe laptopy tego producenta trafiły do sprzedaży także w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!