Honor może już niedługo wprowadzić na rynek dwa nowe smartfony z serii X10

Honor może już niedługo wprowadzić na rynek dwa nowe smartfony z serii X10

W drugiej połowie maja firma Honor wprowadziła na rynek smartfon oznaczony jako X10 5G. Sprzęt ten został wprawdzie stworzony z myślą o rynku Chin, ale nadal czekamy na informację czy trafi on także na Stary Kontynent. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo w sprzedaży pojawią się dwa kolejne urządzenia z tej serii!

Honor X10 Max 5G oraz Honor X10 Pro 5G

Nowości producenta z Państwa Środka mogą pojawić się na chińskim rynku już w lipcu tego roku. Wprawdzie Honor nie ujawnił jakichkolwiek informacji na temat tych urządzeń, ale oczywiście w sieci pojawiły się już plotki na ten temat. Zacznijmy od Honora X10 Max 5G. Smartfon ten ma otrzymać ekran IPS LCD o przekątnej wynoszącej aż 7,09 cala. Niestety, ale zagadką pozostaje nadal rozdzielczość, ale przyznam szczerze, że spodziewałbym się standardowego FullHD+. Wyświetlacz ten będzie charakteryzować się także zwiększonym odświeżaniem na poziomie 90 Hz.

Za wydajność w Honor X10 Max 5G odpowiedzialny będzie MediaTek Dimensity 820 lub Dimensity 800. Nie zabraknie także możliwości łączenia się z sieciami nowej generacji. Co z Honor X10 Pro 5G? Smartfon ten jest zdecydowanie większą zagadką. Sam wyświetlacz powinien być identyczny jak w przypadku zaprezentowanego jakiś czas temu Honora X10 5G czyli będzie to ekran o przekątnej 6,63 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu 90 Hz. Z racji tego, że jest to wariant z “Pro” w nazwie oczekujemy mocniejszego procesora niż Kirin 820 lub lepszych aparatów.

Zobacz także: Flagowiec stworzony dla fanów mobilnej fotografii. Huawei P40 Pro+ trafia do naszego kraju!

Bez wątpienia nowości producenta z Państwa Środka zadebiutują w pierwszej kolejności w samych Chinach. Ciężko powiedzieć czy doczekamy się wprowadzenia tych urządzeń także na rynkach Starego Kontynentu. Już niedługo w sieci powinno pojawić się więcej informacji na ten temat!

SPECYFIKACJA HONOR X10 5G

 • Ekran IPS LCD o przekątnej 6,63 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 90 Hz
 • Ośmiordzeniowy procesor Kirin 820 5G
 • 6 GB lub 8 GB RAM-u
 • 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej
 • Trzy aparaty tylne:
  • Aparat główny 40 Mpix
  • Obiektyw szerokokątny 8 Mpix
  • Obiektyw makro 2 Mpix
 • Aparat przedni 16 Mpix
 • Bateria o pojemności 4300 mAh wspierająca szybkie ładowanie o mocy 22,5 W

Czego oczekujecie po nowościach Honora? Korzystacie z urządzeń tego chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!