Honor Play poradził sobie z Fuchsia OS – systemem, który może zastąpi kiedyś Androida

Fuchsia-OS

Google od pewnego czasu pracuje nad zupełnie nowym system nazwanym Fuchsia. Teraz system ten został przetestowany na Honor Play, który poradził sobie z nim bezbłędnie. Czy to oznacza koniec Androida znanego nam od długiego czasu?

Fuchsia OS czyli system przyszłości

Google chce stworzyć coś co kiedyś będzie mogło w pełni zastąpić zarówno Androida jak i ChromeOS. Tym samym laptopy, tablety i smartfony korzystałyby z jednego i tego samego systemu, a co za tym idzie wymiana plików czy współpraca tych urządzeń byłaby zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza. Czy to oznacza, że w najbliższym czasie będziemy mogli zapomnieć o Androidzie? Oczywiście, że nie. Fuchsia OS jest w fazie testów i zanim zostanie pokazana światu jako w pełni działający system minie sporo czasu. Sam pomysł wygląda jednak niezwykle ciekawie i myślę, że jeśli Google dopracuje go do perfekcji to możemy otrzymać coś rewolucyjnego.

honor-play-21-1024x768

Inżynierowie firmy Huawei dodali wsparcie dla Fuchsia OS dla swojego Kirina 970. Oczywiście nie mogło odbyć się to bez testów. Jako urządzenie testowe został wybrany Honor Play, który z powierzonym zadaniem poradził sobie w stu procentach. Jednocześnie inne smartfony wyposażone w ten procesor, takie jak Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro, Huawei Mate 10 Porsche Design, Huawei P20, Huawei P20 Pro, Honor V10 czy Honor 10, także powinny bezproblemowo poradzić sobie z tym systemem w przyszłości. Jednocześnie to właśnie Honor Play jest pierwszym konsumenckim telefonem z Androidem na pokładzie, który został wykorzystany do testowania nowości Google.

Czym będzie wyróżniać się Fuchsia OS? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Nie wiemy także jakie będą minimalne wymagania smartfonów aby móc w pełni korzystać z tego systemu. Jedno jest pewne – Android nie umiera i ma się dobrze. Na jego następcę będziemy musieli jeszcze poczekać. Miejmy nadzieję, że Google dopracuje go do perfekcji i zaskoczy nas czymś czego zupełnie się nie spodziewaliśmy!

Czekacie na następcę Androida? Czym powinien cechować się Fuchsia OS? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!