HONOR Watch 4 oficjalnie w Europie! Co oferuje i ile kosztuje?

HONOR Watch 4 oficjalnie w Europie
fot. producenta

Oficjalna premiera HONOR Watch 4 w Chinach odbyła się w zeszłym miesiącu, a tymczasem smartwatch debiutuje także w Europie. Specyfikacja techniczna europejskiego wariantu różni się jednak od tego chińskiego. A szkoda..

HONOR Watch 4 to bardzo ciekawy smartwatch, który w Europie został pozbawiony najciekawszych funkcji

Smartwatch HONOR został wyposażony w 1,75-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 390×450 pikseli i zagęszczeniu pikseli na cal na poziomie 340 ppi. Ponadto ekran oferuje częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 60 Hz. Ponadto w tym miejscu warto dodać, że całość charakteryzuje się wodoodpronością na poziomie 5 ATM. 

HONOR Watch 4 pracuje pod kontrolą systemu MagicOS i zasilany jest przez akumulator o pojemności 451 mAh, który według producenta zapewniać ma do 14 dni pracy na jednym ładowaniu. 

HONOR Watch 4 oficjalnie w Europie
fot. producenta

Przejdźmy jednak do tego, czego zabrakło w europejskim wariancie urządzenia. PRzede wszystkim smartwatch pozbawiony został wsparcia dla eSIM, przez co niemożliwe jest korzystanie z funkcji rozmów w momencie, gdy smartwatch nie jest podłączony z smartfonem. HONOR Watch 4 nie oferuje także NFC oraz łączności Wi-Fi, co oznacza, że połączenie odbywa się jedynie poprzez moduł Bluetooth 5.2. 

Ponadto na wyposażeniu pojawiła się także łączność satelitarna (GPS, Glonass, Galileo, Beidou oraz QZSS) oraz pulsoksymetr (SpO2). Zegarek wspiera 85 trybów sportowych, 12 profesjonalnych treningów i pozwala również monitorować migotanie przedsionków, bezdech senny oraz ogólną jakość snu. Nie zabrakło też możliwości wgrania muzyki bezpośrednio na zegarek, który swoją drogą oferuje 4 GB pamięci wewnętrznej.

Cena i dostępność HONOR Watch 4

Smartwatch HONOR pojawił się na francuskiej stronie producenta wyłącznie w czarnej wersji kolorystycznej. Jego cena została ustalona na 149,90 euro, czyli równowartość 665 złotych. Szkoda,  że europejski wariant został pozbawiony najciekawszych funkcji względem wariantu dostępnego w Chinach.

Źródło: HONOR

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!