Honor wprowadza na rynek własny Gamepad stworzony dla smartfonów

honor gamepad

Gamescom 2019 trwa w najlepsze. Ta impreza odbywająca się w Kolonii jest miejscem, które zrzesza producentów i fanów gier z całego świata. Coś nowego przygotowała także firma Honor, która wprowadza na rynek własny gamepad stworzony z myślą o osobach uwielbiających mobilny gaming.

Honor Gamepad

Nowość firmy Honor łączy się z telefonem poprzez Bluetooth. Urządzenie to zostało wyposażone w baterię o pojemności 400 mAh. Ogniwo to wydaje się wyjątkowo małe, ale sam producent z Państwa Środka deklaruje, że w zupełności wystarczy ono na wiele godzin gry, a sam proces ładowania ma być niezwykle szybki. Firma Honor zaznaczyła na początku konferencji, że 18% jej klientów i fanów deklaruje, że uwielbia gry mobilne i nazywa siebie graczami. Tym samym tworzenie rozwiązań dla tej grupy użytkowników ma sens i może spotkać się z bardzo ciepłym przyjęciem przez rynek mobilny.

Honor wprowadza na rynek własny Gamepad stworzony dla smartfonów

Honor Gamepad został wyposażony w sześć fizycznych przycisków oraz joystick. Kontroler ten ma być wspierany przez większość gier i to użytkownik będzie w stanie, poprzez specjalną aplikację, ustawić za jakie funkcję mają odpowiadać poszczególne klawisze. I trzeba przyznać, że Honor Gamepad wygląda naprawdę dobrze. Bez wątpienia gra na tego typu kontrolerze jest wygodniejsza niż na ekranie dotykowym, a w szczególności wtedy, gdy gramy w bardziej wymagające strzelanki czy wyścigi.

Zobacz także: Po tej aktualizacji Honor Watch Magic zyskał długo wyczekiwaną funkcję

Największym problemem jest to, że producent z Państwa Środka nie zdradził światu kiedy dokładnie jego nowość trafi do sprzedaży. Nie znamy także ceny Honor Gamepad i nie wiemy na jakich rynkach zadebiutuje to akcesorium. Oczywiście pewna jest premiera w Chinach, ale czy kiedykolwiek doczekamy się prezentacji w Europie? Miejmy nadzieję, że tak, ponieważ Honor Gamepad może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Co myślicie o Honor Gamepad? Czy waszym zdaniem tego typu akcesoria mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!