HTC chwali się wzrostem przychodów. Nowe modele strzałem w dziesiątkę?

HTC chwali się wzrostem przychodów. Nowe modele strzałem w dziesiątkę?

Zapewne wszyscy fani urządzeń mobilnych doskonale znają firmę HTC. Oczywiście producent ten od dłuższego czasu znajduje się w cieniu, a co więcej co chwila słyszeliśmy o fatalnej sytuacji finansowej i kolejnych spadkach sprzedaży. Teraz sytuacja się zmieniła!

HTC ma powody do zadowolenia

Czerwiec to bez wątpienia przełomowy moment dla firmy HTC. Tajwański producent odnotował w tym miesiącu wzrost przychodów o aż 63,5%. Oczywiście nadal nie jest to wynik mogący nawiązywać do lat świetności, ale sam kiedyś byłem ogromnym fanem HTC i z uśmiechem na ustach wspominam między innymi model Desire Z. I wszystko wskazuje na to, że kluczem do sukcesu tej firmy okazały się zaprezentowane w drugiej połowie czerwca smartfony. Aktualnie do sprzedaży trafił jedynie Desire 20 Pro. Średniak ten wyposażony jest w Qualcomm Snapdragona 665, 6 GB RAM-u, 128 GB pamięci wewnętrznej oraz wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala.

HTC chwali się wzrostem przychodów. Nowe modele strzałem w dziesiątkę?
HTC U20 5G

Wiele wskazuje na to, że tajwański producent w lipcu poprawi swoje wyniki sprzedażowe i będziemy mogli mówić o kolejnym wzroście. W tym miesiącu rozpoczęła się przedsprzedaż modelu U20 5G czyli pierwszego w historii urządzenia HTC wyposażonego w modem nowej generacji. Regularna sprzedaż ma rozpocząć się 1 sierpnia, ale bez wątpienia sporo fanów marki zdecyduje się na zakup już w akcji przedsprzedażowej.

Zobacz także: POCO M2 Pro oficjalnie zaprezentowany w Indiach

Na tę chwilę nowości tajwańskiego producenta dostępne są jedynie w samym Tajwanie. Ciężko powiedzieć czy HTC zdecyduje się na wprowadzenie swoich smartfonów także na rynek globalny. Bez wątpienia miałyby one sporą konkurencję i mogłyby nie cieszyć się aż tak dużą popularnością, ale jednocześnie liczę na to, że firma ta jeszcze czymś nas zaskoczy i powróci do lat swojej świetności. Mam nadzieję, że prędzej czy później HTC wprowadzi swoje nowości także na Stary Kontynent, a w tym i do naszego kraju!

Co myślicie o smartfonach HTC? Chcielibyście by trafiły one do sprzedaży w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!