HTC powraca. Tym razem nie jest to smartfon

HTC powraca. Tym razem nie jest to smartfon
HTC A101 Plus Edition

Walka o pozycje na rynku smartfonów dla firmy HTC nigdy nie była łatwa. Producent miał swoje momenty, ale później na jakiś czas zniknął z rynku. Ostatnie doniesienia wskazują, że Tajwańczycy jeszcze nie złożyli broni i dalej będą szukać swojego miejsca także na rynku tabletów.

HTC bez hałasu prezentuje nowego tableta

Tajwański koncern to nieobliczalna firma. Producent nie wyróżnia się zbytnio w segmencie smartfonów. Czy w przypadku tabletów będzie podobnie? Według zagranicznych źródeł marka właśnie zaprezentowała nowego tableta o nazwie HTC A101 Plus Edition. Urządzenie swoją światową karierę rozpoczyna od rynku rosyjskiego. Jest to kontynuacja urządzenia HTC A101, którą producent w okolicach 2022 roku również miał przyjemność przedstawić światu, dystrybuując urządzenie tylko na poszczególne rynki. Co dokładnie wiemy o nowej wersji HTC A101?

HTC
HTC A101 Plus Edition

Zagraniczne media donoszą, że jest to tablet z 10,95-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 1920 x 1200. Na pokładzie urządzenia powinien znaleźć się chipset Unisoc T606 ze wsparciem 8 GB i 128 GB pamięci flash z możliwością rozszerzenia. Tablet HTC A101 Plus Edition ma pracować pod kontrolą systemu Android 14. Wsparciem energii będzie akumulator o pojemności 7000 mAh z obsługą ładowania przewodowego 10 W. Jest to nieco dziwne posunięcie ze strony HTC, ponieważ poprzednik również posiadał taką samą baterię. W obszarze fotograficznym na tyle znajdziemy podwójny aparat 13 MP i pojedynczy aparat do selfie 8 MP, a także cztery głośniki. Cały produkt to 256,6 x 168,2 x 7,5 mm i waga 501 gramów. Oficjalnie zaprezentowane urządzenie w Rosji kosztuje 15990 rubli. Przekłada się to na kwotę około 174 dolarów lub 162 euro, czyli mniej więcej 700 zł. Nie przewiduje się, aby sprzęt zawitał do Polski, ponieważ już poprzedni model był prezentowany tylko na poszczególnych rynkach.

Źródło: GSMarena    

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!