HTC U13 raczej nie powstanie. Wygląda na to, że producent szykuje coś innego

htc u12 plus
HTC U12+

Flagowce HTC nie cieszą się zbyt dużą popularnością na rynku smartfonów. Model oznaczony jako U13 wydawał się pewniakiem, który stanie się topowym urządzeniem tajwańskiego producenta w 2019 roku. Z informacji, do których dotarł portal Phandroid.com, wynika, że taki telefon nie powstanie!

Krok w tyle za konkurencją

Jeszcze parę lat temu to HTC było firmą, która wyznaczała trendy, zaskakiwała innowacjami i wytyczało drogę, którą ma podążać cały rynek smartfonów. W pewnym momencie tajwańska firma przespała transformację rynku urządzeń mobilnych. Od tego czasu rozpoczęła się seria niekończących się problemów. HTC z miesiąca na miesiąc odnosi coraz to większe straty. W całej historii firmy nie było tak złego okresu jak obecny. Jaki jest plan firmy z Tajwanu aby wstać z kolan?

htc u12+
HTC U12+

HTC miało ogromne problemy by przebić się do świadomości potencjalnych klientów. Segment flagowców jest zdominowany przez Apple, Samsunga czy Hauwei i ciężko stworzyć coś co będzie cieszyło się większym uznaniem. Z tego właśnie powodu model U13 nie pojawi się. Tajwański producent chce zapomnieć o najwyższej półce smartfonów, w której nie umiał nawiązać walki z konkurencją, i skupić się na mocnych średniakach. Te mają wyróżniać się przede wszystkim niską ceną i rozwiązaniami, które wcześniej były wykorzystywane jedynie w topowych telefonach. Tym samym użytkownicy będą mogli nabyć coś co w stu procentach spełni ich wymagania za mniejsze pieniądze. Brzmi świetnie prawda?

htc u12 life
HTC U12 Lite

Niestety, ale na tą chwilę nie posiadamy więcej informacji na temat nowych urządzeń HTC. Najprawdopodobniej najbliższe tygodnie przyniosą cały ogrom plotek i przecieków, które przybliżą nam czego możemy się spodziewać. Czy decyzja tajwańskiego producenta jest dobra? Myślę, że tak. Pamiętajmy o tym, że to nie flagowce napędzają sprzedaż a średniaki czy budżetowce. I jeśli w tych segmentach rynku HTC będzie w stanie pokazać coś czego nie ma konkurencja w niższej cenie to wiele osób może sobie przypomnieć o tej firmie i zdecydować się na zakup jego smartfona. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje!

Co myślicie o pomyśle HTC? Czy zrezygnowanie z flagowców wyjdzie tajwańskiego producentowi na dobre? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!