HTC VIVE oficjalnie zaprezentowało nowy moduł VIVE Full Face Tracker dla VIVE XR Elite!

HTC VIVE Full Face Tracker oficjalnie
fot. producenta

HTC VIVE zaprezentowało właśnie nowe urządzenie, które odpowiedzialne jest za śledzenie ruchów twarzy i kompatybilne jest z najnowszą generacją zestawu XR – HTC VIVE Xr Elite. Zobaczcie, co oferuje wspomniane urządzenie. 

Moduł do śledzenia twarzy HTC VIVE Full Face Tracker

Nakładka dołączana jest plug-and-play wykorzystując złącze USB typu C do gogli VR HTC VIVE XR Elite. Urządzenie umożliwia śledzenie całej twarzy i zapewnia dokładne odwzorowanie mimiki w rzeczywistości wirtualnej. Tracker rejestruje naturalną, subtelną mimikę twarzy w środowiskach wirtualnych, grach, przechwytywaniu ruchu, badaniach, szkoleniach i wielu innych. Nowość producenta umożliwia naturalne odwzorowanie ruchów twarzy, rejestrując do 38 mieszanych ustawień ust, zębów, języka, policzków, nosa, brody  z częstotliwością śledzenia 60 Hz. W praktyce oznacza to, że urządzenie odczytuje nawet najmniejszy grymas lub zmianę twarzy. 

HTC VIVE Full Face Tracker oficjalnie
fot. producenta

„Przydaje się to do wszystkiego, od tworzenia bardziej naturalnych i realistycznych awatarów, po pomoc animatorom, badaczom, scenariuszy szkoleniowych, po opiekę zdrowotną i wiele więcej. W przeszłości widzieliśmy także niesamowite sposoby wykorzystania śledzenia oczu i twarzy jako danych wejściowych w grach i wielu innych aplikacjach. Stworzyliśmy to przy użyciu naszej platformy VIVE Wave, obsługującej także OpenXR, więc programowanie dla niej jest naprawdę łatwe. Z tego powodu wszystko, co jest zaprogramowane dla funkcji śledzenia oczu i twarzy VIVE Focus 3 będzie współpracować także z nowym modułem VIVE Full Face Tracker.”

– powiedział Shen Ye, globalny szef produktu w HTC VIVE.
HTC VIVE Full Face Tracker oficjalnie
fot. producenta

Moduł może także śledzić ruchy gałek ocznych z prędkością 120 klatek na sekundę oraz posiada ciekawe i innowacyjne rozwiązanie odpowiedzialne za automatyczną kalibrację. Polega ona na tym, że tracker wykrywa rozstaw źrenic (IPD) i automatycznie kalibruje zestaw VR, aby zapewnić najwyższą wygodę użytkowania i przejrzystość widzenia. Zastosowanie takiej funkcji pozwala na korzystanie z zestawu VR przez wielu użytkowników, ale jest też możliwość ręcznej regulacji ostrości za pomocą pierścienia dioptrii bezpośrednio w zestawie VIVE XR Elite. 

Nowość HTC VIVE wyceniona została na 1069 złotych. 

Źródło: HTC VIVE, informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!