HTC nie odpuszcza, ale nowy HTC Wildfire E2 Plus rozczarowuje

HTC Wildfire E2 Plus

HTC niegdyś był jednym z najważniejszych i największych producentów telefonów komórkowych. Od kilku lat firma jednak podupada, a nowy HTC Wildfire E2 Plus raczej nie zdobędzie popularności.

HTC Wildfire E2 Plus – przeciętność ponad miarę

HTC Wildfire E2 Plus właśnie zadebiutował w Rosji i nic nie wiemy na temat tego, czy trafi na inne rynki. Nawet jeśli pojawiłby się w Polsce, to nie wiem kto chciałby go kupić, bo jego specyfikacja jest wyjątkowo słaba.

Tak, nowy Wildfire jest budżetowym smartfonem, ale i tutaj znajdziemy zarówno słabsze, jak i lepsze telefony. Nowość HTC raczej należy do tej pierwszej kategorii – głównie przez procesor Unisoc T610 wykonany w 12 nm procesie technologicznym z grafiką Mali-G52.

Dodatkowo mamy tutaj ogromny ekran 6,82″ IPS LCD o rozdzielczości zaledwie 720 x 1640 pikseli, co daje skromne 263 ppi. W 2021 roku jest to wartość wyjątkowo… biedna. Dodatkowo mamy 4 GB pamięci RAM, 64 GB przestrzeni dyskowej na dane eMMC 5.1. Zdjęcia zrobimy aparatem głównym 13 MP z f/2.2, szerokokątnym 5 MP i makro 5 MP. Mamy jeszcze tutaj matrycę do pomiaru głębi 5 MP. Na froncie znajduje się kamerka do selfie 8 MP f/2.2.

HTC Wildfire E2 Plus

Całość zasila ogniwo o pojemności 4600 mAh. Mamy też czytnik linii papilarnych i złącze słuchawkowe Jack 3,5 mm. Oczywiście systemem operacyjnym jest Android – akurat tutaj Android 11. Telefon waży 210 gramów.

Jak widać, smartfon niezbyt zaskakuje specyfikacją, a zwłaszcza mowa tu o ekranie, który jest ogromny i ma niską rozdzielczość oraz o procesorze, który po prostu może być za słaby podczas korzystania z nowoczesnych aplikacji. Ale ile kosztuje to urządzenie? Cenę wyznaczono na 12 990 rubli, czyli około 720 złotych. W tej cenie możemy doszukać się ciut lepszych propozycji.

Źródło: GizmoChina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!