HTC Wildfire E3 lite to nowy smartfon marki. Jest… kiepski

HTC Wildfire E3 lite
HTC Wildfire E3 lite (fot. HTC)

Marka HTC właśnie wprowadziła na rynek nowy smartfon. HTC Wildfire E3 lite zaskakuje, ale wyjątkowo słabą specyfikacją, niezbyt pasującą do standardów 2023 roku.

HTC Wildfire E3 lite – co oferuje?

Zacznijmy od serca tego telefonu, czyli od CPU. Mamy tutaj do czynienia z układem Spreadtrum SC9863 z 2018 roku. To bardzo słaba jednostka, która pozwoli co najwyżej na w miarę płynną pracę w połączeniu z podstawowymi aplikacjami. Do tego mamy 2 lub 3 GB RAM-u,a także 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej. Co ważne, pamięć możemy rozbudować do 256 GB za pomocą karty pamięci Micro SD.

(fot. HTC)
(fot. HTC)

Obraz wyświetlimy na ekranie LCD o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości 1600 x 720 pikseli. Jak można się spodziewać, częstotliwość odświeżania obrazu wynosi 60 Hz. Tutaj też znajdziemy kamerkę do selfie 5 MP. Na tyle natomiast mamy aparat główny 13 MP wsparty przez obiektyw do pomiaru głębi 2 MP.

Specyfikację dopełnia złącze Jack 3,5 mm, port USB-C, moduł 4G oraz skaner odcisków palców. Całość zasila spore ogniwo 5000 mAh z obsługą ładowania mocą tylko 10 W. HTC Wildfire E3 lite pracuje pod kontrolą Androida 12, który już nie jest zbyt świeżym wyborem.

(fot. HTC)
(fot. HTC)

Słabą specyfikację poniekąd tłumaczy rynek, na który trafi ten smartfon HTC. Mowa tu o Afryce, gdzie kluczową rolę ma cena sprzętu i ta powinna być jak najniższa. Póki co, cena jednak jeszcze nie jest znana.

Źródło: HTC

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!