HTC żyje! Firma wypuści niedługo słuchawki TWS

HTC żyje! Firma wypuści niedługo słuchawki TWS

O HTC słyszymy bardzo rzadko. Wynika to z prostego faktu – firma ma ogromne kłopoty finansowe, wskutek czego ogranicza się do wypuszczania kilku modeli smartfonów rocznie. Tym razem Tajwańczycy szykują coś innego – słuchawki bezprzewodowe HTC TWS1.

Znikająca (?) legenda

Dla mobilnego świata HTC jest niezwykle istotną firmą. To ona wypuściła pierwszego smartfona z Androidem, to ona produkowała rewelacyjny jak na tamte czasy model M7 czy M8, to ona pasjonatom futbolu kojarzy się jako sponsor Ligii Mistrzów. Te czasy jednak minęły bezpowrotnie, bowiem od kilku lat tajwańska firma balansuje na krawędzi życia i śmierci. Co rusz pojawiają się informacje, które raz zasmucają fanów firmy, innym razem wlewają w nich optymizm.

HTC żyje! Firma wypuści niedługo słuchawki TWS
HTC One M7

Ostatnio o firmie było głośno z racji premiery nowego smartfona, który być może będzie oferowany również na rynku europejskim. Mowa o HTC Desire 20+, którego premiera miała miejsce dokładnie tydzień temu. Jego młodszy odpowiednik jest sprzedawany w polskich sklepach z elektroniką i jest pozycjonowany jako smartfon średniopółkowy. Jednak obawiam się, że nie sprzedaje się on najlepiej – widzieliście gdzieś może reklamy HTC? A jak mówi słynne powiedzenie – reklama jest dźwignią handlu.

Słuchawki jak słuchawki – nic ciekawego, ale z logiem HTC

Obecnie chyba każdy producent ma w swojej ofercie słuchawki typu TWS. Ja przynajmniej nie kojarzę żadnej firmy, która by ich nie oferowała. W dobie powszechnej bezprzewodowości są one niezwykle wygodne. Słuchawki, które widzicie poniżej – HTC TWS1 – nie wyróżniają się niczym ciekawym. Zapewne po premierze znikną szybko w gąszczu podobnych rozwiązań konkurencji. Jednak sami przyznacie, że jakoś tak miło się patrzy na etui z dumnym logiem HTC.

Z najważniejszych informacji, które o nich wiemy: etui ładujące ma ogniwo 400 mAh i port USB-C do ładowania. Pojedyncza słuchawka ma z kolei baterię o pojemności 40 mAh. Zapewne nie zabraknie kontroli dotykowej przy użyciu gestów, jak i diod LED sygnalizujących tryb pracy urządzenia. HTC TWS1 będą oferowane w dwóch kolorach – czarnym i białym. Ich cena oraz data premiery nie są jeszcze znane.

Co sądzicie o HTC? Czy ta firma jest w stanie jeszcze powrócić do życia?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!