Huami potwierdza datę rozpoczęcia produkcji Amazfit X. Opaska z zakrzywionym wyświetlaczem trafi na rynek w 2020 roku

Huami potwierdza datę rozpoczęcia produkcji Amazfit X. Opaska z zakrzywionym wyświetlaczem trafi na rynek w 2020 roku

Pamiętacie jeszcze Amazfit X czyli rewolucyjną opaskę sportową Huami? Sprzęt ten został zaprezentowany światu razem z Amazfit GTS oraz Amazfit Sports Watch 3. Produkcja opaski rozpocznie się już w 2020 roku i wtedy też urządzenie to trafi do regularnej sprzedaży!

Huami Amazfit X

Huami jest chińską firmą, którą możecie doskonale znać z produkcji opasek z serii Mi Band dla Xiaomi. Oczywiście producent ten wprowadza także na rynek własne sprzęty, a wśród nich znajdziemy właśnie Amazfit X. Opaska ta ma wyróżniać się na tle konkurencji przede wszystkim zakrzywionym wyświetlaczem. Oczywiście tego typu ekran może wpłynąć na cenę samego urządzenia, ale teraz możemy być pewni, że nie będzie to jedynie koncept, a produkt, który trafi także do regularnej sprzedaży. Produkcja Amazfit X ma rozpocząć się już w pierwszej połowie 2020 roku, a pierwsze zamówienia będą realizowane w drugiej połowie przyszłego roku.

Huami potwierdza datę rozpoczęcia produkcji Amazfit X. Opaska z zakrzywionym wyświetlaczem trafi na rynek w 2020 roku

Sama opaska została w całości wykonana z połączenia gumy oraz stali. Huami chwali się, że koperta wykonywana jest w specjalnie zaprojektowanym procesie technologicznym i poddawana zginaniu w temperaturze 700 stopni Celsjusza. Opatentowany przez producenta z Państwa Środka ekran ma przekątną 2,07 cala, pokrycie palety barw NTSC na poziomie 100% oraz 326 PPI. Wyświetlacz ten cechuje się także kątem zakrzywienia wynoszącym 92 stopnie oraz oferuje jasność na poziomie 430 nitów. Według Huami zakrzywienie wyświetlacza pozwoli na wyświetlanie do 244% więcej treści niż w standardowych opaskach sportowych posiadających ekrany o przekątnych w okolicach 2 cali.

Recenzja Nubia Alpha – tak widzę jedną ze ścieżek rozwoju smartfonów i zegarków

Amazfit x to jednak nie tylko zakrzywiony wyświetlacz, ale także zakrzywiona bateria o pojemności 220 mAh. Ogniwo to ma zapewnić do 7 dni ciągłej pracy. Co więcej producent z Państwa Środka wykorzystał płytę główną składającą się z trzech segmentów. Wszystko po to, aby dało się stworzyć coś co idealnie będzie leżeć na nadgarstku, a jednocześnie nie będzie dużo grubsze niż opaski sportowe konkurencji. Amazfit X oferuje oczywiście wyświetlanie powiadomień z telefonu, a także nieustannie mierzy kroki czy puls oraz oferuje sporo funkcji sportowych. Co z ceną? Ta nadal pozostaje tajemnicą i zapewne poznamy ją dopiero na chwilę przed wprowadzeniem tego urządzenia do regularnej sprzedaży.

Co myślicie o Amazfit X? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!