Huami zaprezentowało dwa nowe smartwatche Amazfit oraz opaskę sportową!

Huami zaprezentowało dwa nowe smartwatche Amazfit oraz opaskę sportową!

Stało się. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wczoraj miała miejsce konferencja zorganizowana przez Huami. Chiński producent, bezpośrednio związany z firmą Xiaomi, zaprezentował światu nie jedno, a aż trzy nowe urządzenia z serii Amazfit. Czym wyróżniają się nowe zegarki sportowe i opaska? Przyjrzyjmy się im bliżej!

Amazfit Sports Watch 3

Pierwszą z nowości jest bezpośredni następca Amazfit Stratosa. Zegarek ten ma być sprzętem stworzonym przede wszystkim dla osób aktywnych, którzy na co dzień chcą monitorować swoją aktywność. Smartwatch został wyposażony w ekran produkowany przez JDI o przekątnej 1,34 cala i rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Cały wyświetlacz został pokryty szkłem ochronym Corning Gorilla Glass trzeciej generacji. Co więcej na rynek trafi także Amazfit Sports Watch 3 w wersji Elite, a tam znajdziemy szkło szafirowe. W wersji tej znajdziemy także tytanową kopertę i przyciski oraz pasek wykonany z gumy fluorowej.

Huami zaprezentowało dwa nowe smartwatche Amazfit oraz opaskę sportową!

Pierwsza z właśnie zaprezentowanych nowości firmy Huami została wyposażona w 512 MB RAM-u oraz 4 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy wykorzystać do wgrania własnej muzyki i słuchania jej poprzez słuchawki Bluetooth bezpośrednio z zegarka. Oczywiście nie mogło zabraknąć pulsometru, żyroskopu czy GPS. Amazfit Sports Watch 3 oferuje 19 trybów sportowych. Bateria o pojemności 300 mAh ma zapewnić do 14 dni pracy bez monitorowania sportu lub do 70 godzin działania z włączonym GPS. W Państwie Środka smartwatch został wyceniony na 1299 juanów (ok. 700 zł), a wersja Elite na 1699 juanów (ok. 900 zł).

Zobacz także: Amazfit GTR vs Amazfit Verge – porównanie cen i specyfikacji

Amazfit GTS

Drugi z inteligentnych zegarków firmy Huami to Amazfit GTS. Smartwatch ten w oczywisty sposób nawiązuje swoim wyglądam do Apple Watcha. Urządzenie otrzymało ekran typu AMOLED o przekątnej 1,65 cala, rozdzielczości 348 x 442 pikseli oraz pokryty szkłem Corning Gorilla Glass trzeciej generacji. Producent chwali się certyfikatem wodoodporności 5 ATM pozwalającym nam pływać w zegarku. Nie zabrakło także trybów sportowych (w mniejszej ilości niż w Amazfit Sports Watch 3) oraz NFC. Niestety, ale moduł zbliżeniowy nie będzie wykorzystywany do płatności zbliżeniowych, a co za tym idzie w Europie jest on całkowicie bezużyteczny. Zaletą Amazfit GTS ma być czas pracy na jednym ładowaniu. Według producenta bateria ma zagwarantować użytkownikowi nawet 46 dni pracy. W Chinach Amazfit GTS został wyceniony na 899 juanów (ok. 500 zł).

Huami zaprezentowało dwa nowe smartwatche Amazfit oraz opaskę sportową!

Amazfit X

O trzeciej nowości nikt przed premierą nie mówił. Opaska sportowa Amazfit X jest tak naprawdę wizją przyszłości i trafi ona do sprzedaży dopiero w 2020 roku. Smartband firmy Huami otrzymał zakrzywiony ekran typu AMOLED o przekątnej 2,07 cala. Wyświetlacz w całości pokryty jest szkłem. Co więcej Huami chwali się także zakrzywioną baterią, która ma zagwarantować nam do 7 dni pracy na jednym ładowaniu. Pełna specyfikacja Amazfit X pozostaje nadal tajemnicą i poznamy ją dopiero w pierwszej połowie 2020 roku.

Huami zaprezentowało dwa nowe smartwatche Amazfit oraz opaskę sportową!

Co myślicie o nowościach Huami? Czy waszym zdaniem któryś z nowych Amazfitów powinien trafić do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!